جانشین انتظامی بروجرد گفت: نزاع دسته جمعی در بروجرد نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش یافته است.

به گزارش بازتاب بروجرد، سرهنگ قاسم میری ظهر امروز در جلسه با بزرگان روستاهای بخش مرکزی اظهار داشت: امروز به کمک ریش سفیدان و بزرگان محلات و روستاها نیاز داریم که این بزرگان می‌توانند در امنیت روستاها یاری گر ما باشند.

وی افزود: در اختلافات و درگیری‌ها نقش ریش سفیدان بسیار قابل توجه است چرا که این افراد با تجریه زیادی که دارند می‌توانند راهنمایی و نصیحت و اختلافات را حل کنند.

جانشین انتظامی بروجرد با بیان اینکه قتل و نزاع ریشه در خشم دارد عنوان کرد: نزاع در بروجرد کاهش یافته به طوری که نزاع دسته جمعی امسال در بروجرد نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافت و باید تلاش کرد تا این آمار کمتر نیز شود.

حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد نیز در این جلسه اظهار داشت: دین اسلام به رعایت احترام بزرگان تاکید بسیار زیادی دارد و همه باید احترام ریش سفیدان را داشته باشیم چرا که این افراد تجربه‌های زیادی دارند.

وی افزود: گاهی لجاجت‌ها و دعواهایی رخ می‌دهد که ممکن است سبب بروز حوادثی شود که بزرگان می‌توانند در جلوگیری از اختلافات و حوادث تلخ  موثر باشند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به سنت حذف نهار و شام مراسم ترحیم تصریح کرداین یکی از سنت‌های ناپسند است و کراحت دارد که باید در جهت حذف این سنت ناپسند اقدام کرد که بزرگان روستاها در این راستا می توانند موثر باشند.

وی با اشاره به هفته وحدت عنوان کرد: باید در برابر دشمنان و کفار با اهل سنت دست به دست هم دهیم که در این راستا امام( ره) هفته وحدت را نامگذاری کردند و ضروری است که این وحدت در بین اقوام مختلف در کشور نیز تقویت شود.

انتهای پیام/