مدیر گروه پیشگیری و مراقبت بیماری های شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: 6350 بیمار دیابتی در بروجرد وجود دارد که این تعداد تحت درمان قرار دارند.

مژگان نوابی در گفت‌وگو با خبرنگار بازتاب بروجرد با اشاره به هفته دیابت اظهار داشت: شعار امسال هفته دیابت « از خانواده خود محافظت کنیم» نامگذاری شده که در این هفته بیماران دیابتی به صورت رایگان در درمانگاه‌های بیمارستان شهید چمران و امام(ره) رایگان ویزیت می‌شوند.

وی افزود: در شهرستان بروجرد ۶۳۵۰ بیمار دیابتی وجود دارد که این تعداد آمار چهار درصد جمعیت بالای ۳۰ سال بوده که مبتلا به دیابت هستند.

مسئول واحد بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان بروجردعنوان کرد: از این تعداد ۴۵۹ نفر دیابت نوع یک و ۵۰۸۱ نفر دیابت نوع ۲ دارند و این افراد تحت درمان قرار دارند و هر سه ماه یکبار نیز توسط پزشک مرکز جامع سلامت ویزیت و معاینه می‌شوند.

وی با اشاره به مراکز درمان بیماران دیابتی گفت: ۲ درمانگاه در بیمارستان شهید چمران و امام(ره) برا ویزیت و درمان بیماران دیابتی راه‌ندازی شده و به همه بیماران توصیه می‌شود با مراجعه به این درمانگاه ها تحت درمان قرار بگیرند.

نوابی با اشاره به علائم دیابت بیان کرد: تکرر ادرار، خشکی دهان، پر نوشی و پرخوری، خستگی ناگهانی، کاهش وزن شدید، تاری دید، سوزش دست و پاو تاخیر در ترمیم زخم‌ها از مهمترین علائم بیماران دیابتی است که ضروری است افراد با مشاهده این علائم با یک آزامایش ساده از بیماری خود مطلع شوند.

وی تصریح کرد: بیشترین افرادی که در معرض دیابت قرار دارند افراد بالای ۳۰ سال، داشتن سابقه دیابت در بارداری، داشتن چربی خون، فشار خون، وزن بالا و سابقه خانوادگی است.

انتهای پیام/