واحدهای صنفی بروجرد طی آبان امسال ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جریمه شدند.

به گزارش بازتاب بروجرد علی شاهرودی ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: آبان ماه امسال ۵۷۰۰ بازرسی از واحدهای صنفی انجام شد که از این تعداد ۵۴۵پرونده تخلف به ارزش ۲میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان تشکیل شد.

وی بیشترین تخلفات را مربوط به کم فروشی، گران فروشی، عدم درج قیمت دانست و افزود: برخی از نانوایی ها اقدام به کم فروشی می کنند که متاسفانه اخیرا ۶نانوایی از جوش شیرین استفاده کرده اند که پرونده آنها تشکیل شده و برخورد لازم صورت می گیرد.

رئیس اداره صمت بروجرد با اشاره به تشدید نظارت در بازار گفت: با همکاری برخی از ادارات و نیروهای بسیج، پنج اکیپ برای نظارت بر بازار تشکیل و ساماندهی شده اند که هر روز در سطح بازار بر قیمت کالاها و اجناس نظارت دارند و در صورت افزایش قیمت خودسرانه برخورد می شود.

شاهوردی در رابطه با پرونده های تخلف نیز تصریح کرد: ۱۹۱پرونده رسیدگی نشده وجود دارد که با مشکل کمبود نیرو نیز مواجه هستیم.

صادق جوانمرد رئیس تعزیرات حکومتی بروجرد نیز در این جلسه اظهارداشت: نظارت و کنترل بازار باید جدی تر باشد و در بروجرد متاسفانه اتحادیه ها فعال نیستند.

وی افزود: با توجه به این که در بروجرد ۱۶۰۰ واحد صنفی وجود دارد ضروری است تا نسبت به جمعیت تعداد شعبه ها افزایش یابد اما علیرغم کمبود نیرو و امکانات در بسیاری از گشت های بازار حضور داریم اما با توجه به وضعیت بازار و آماری که ارایه داده می شود راضی نیستیم.

رئیس تعزیرات حکومتی بروجرد عنوان کرد: روزانه صدها نفر به صورت حضوری برای شکایت به تعزیرات حکومتی مراجعه می کنند و ضروری است تا دستگاه های مربوطه همه توان خود را برای نظارت و کنترل در بازار به کار گیرند.

انتهای پیام/