فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان از توزیع 124 هزار ماسک در بین مردم استان خبر داد و گفت: تولید ماسک در استان به 100 هزار عدد به صورت روزانه افزایش می یابد.

به گزارش بازتاب بروجرد سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در حاشیه بازدید از کارگاه تولید ماسک سردار شهید حسن باقری در خرم آباد در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز پاسدار و روز جانباز اظهار داشت: خوبی و خوشی پاسداران آن روزی خواهد بود که مردم کشور به سلامت از این بحران بیماری کرونا، بدون کمترین حادثه، صدمات و تلفات عبور کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۴ هزار ماسک بین مردم استان توزیع شده است افزود: حدود ۳۲ کارگاه تولید ماسک با ۳۰۰ چرخ‌خیاطی و تولید روزانه ۵۳ هزار ماسک در سطح استان فعال است که اگر مسئولان ذیربط مواد اولیه تولید ماسک را در اختیار سپاه قرار دهند می‌توانیم تولید ماسک روزانه را از ۵۳ هزار به تولید روزانه ۱۰۰ هزار ماسک افزایش دهیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان عنوان کرد: سعی بر این است که نیازهای مراکز درمانی در سطح استان را تهیه کنیم که توسط گروه جهادی بسیج دانشجویی تولید و در اختیار کادر درمانی درگیر با کرونا خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بعد از رفع مشکلات کاردرمانی دوباره توزیع ماسک بین مردم صورت خواهد گرفت تصریح کرد: مواد اولیه تولید ماسک اعم از پارچه، نخ و کش توسط بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد خریداری شده و در اختیار گروه جهادی بسیج دانشجویی استان قرار گرفته و تا ۲۴ ساعت آینده حدود ۱۰۰ هزار ماسک تولید و تحویل کادر درمانی قرار خواهد گرفت.

سردار کشکولی خاطرنشان کرد: برای تهیه ماسک اولویت با بیمارستانهای درگیر با کرونا، مراکز درمانی و مراجعه کنندگان به بیمارستان است و در صورت امکان نیازهای همه مردم را رفع خواهیم کرد.

وی گفت: از مردم خواهشمندیم که در اجتماعات به شدت پرهیز کنند، همچنین اطلاعیه‌ های صادر شده از طرف مسئولان را جدی بگیرند، خبرهای رسمی را از صدا وسیما و سخنگوی وزارت بهداشت دریافت کنند و برای طرح غربالگری حتما در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام و در صورت تماس پاسخگو باشند که انشاالله با ماندن در خانه بتوانیم این ویروس منحوس کرونا را شکست دهیم.

شرفی مسئول بسیج دانشجویی استان نیزدر این بازدید اظهار داشت: با توجه به نیاز امروز کار درمانی درگیر با کرونا به ماسک و وسایل بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا تصمیم گرفته شد که کارگاه های متعددی برای تولید ماسک ایجاد کنیم.

وی افزود: بسیج دانشجویی استان نیز در راستای مبارزه با ویروس کرونا حاضر شده است و با همکاری دانشگاه فنی حرفه‌ای خواهران خرم آباد، کارگاه تولیدی سردار شهید حسن باقری با حدود ۳۰ عدد چرخ خیاطی و تجهیزات لازم راه اندازی شده که امیدواریم با برنامه‌ریزی صورت گرفته بتوانیم روزانه پنج هزار ماسک برای کادر درمانی درگیر با کرونا تولید و در اختیار آنها قرار دهیم.

مسئول بسیج دانشجویی استان لرستان عنوان کرد: در این کارگاه حدود ۳۰ نفر به صورت شیفتی مشغول به کار هستند که احتمالاً تعداد این افراد به ۵۰ نفر هم خواهد رسید.

انتهای پیام/