شمس الدینی نوشت: هژمونی آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران شکست.

به گزارش سفیر افلاک از سال ۱۹۴۵ و پایان جنگ جهانی دوم که شش سال به طول انجامید ایالات متحده آمریکا خود را از نظر هژمونی از تمام دنیا برتر و در تمامی مقوله های قدرت اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی در سطحی بسیار بالا از دیگر قدرت ها می دانند.

 در سال های اخیر حتی در دوران ریاست جمهوری ترامپ که از حزب جمهوری خواه بود و همیشه می گفت آمریکای اول مردم دنیا آنها را به خشونت طلب می‌شناسند شاهد بودیم که هژمونی آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران شکست خورد به طوری که با انهدام پهپاد فوق پیشرفته آنها  و حمله به عین الاسد در عراق توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شاهد شکست های پی در پی آنها بودیم.

از لحاظ قدرت نظامی یک کشور موقعی می تواند خود را قدرتمند بداند که توان مقابله به مثل با کشورهای قدرتمند دنیا را داشته باشد، امروز بعد از دزدی دریایی نفت ایران توسط ارتش آمریکا شاهد این هستیم که  نیروهای مسلح قدرتمند ما توانستند در دریای عمان نفتکش را با قدرت هرچه تمام تر از ارتش سرتا به پا مسلح آمریکا پس بگیرند و حتی آنها جرات شلیک کردن یک تیر را هم نداشتند.

در این اتفاق جدید که شاهد اقتدار ایران و زوال آمریکا بودیم، با این حرکت یاد این جمله از حضرت امام رحمت الله علیه تداعی می شود که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 انشاالله دولت انقلابی ما نیز در صحنه دیپلماسی بتواند در بحث گفتگوهای هسته ای هژمونی آمریکا را درهم شکسته و بار دیگر شاهد پیروزی این ملت شهیدپرور باش باشیم.

علی شمس الدینی کارشناس مسائل سیاسی