حجت الاسلام پیریایی نوشت:یکی از مهمترین دغدغه والدین، مانوس کردن فرزندان با معنویات و قیام عاشوراست و اینکه چه اقداماتی صورت گیرد تا فرزندان به سمت و سوی عمل صالح بروند.

به گزارش بازتاب بروجرد، امروزه یکی از مهمترین دغدغه والدین، مانوس کردن فرزندان با معنویات و قیام عاشوراست و اینکه چه اقداماتی صورت گیرد تا فرزندان به سمت و سوی عمل صالح بروند.

اولین کار این است که باید در وجود بچه ها ایجاد محبت کرد چرا که تا زمانی انسان چیزی را دوست نداشته باشد ترغیب نمی شود، پس اول باید داستان های عاشورا برای بچه ها خوانده شود، داستان هایی که نشان دهنده محبت امام حسین(ع) با بچه ها، رافت و مهربانی است.

امام حسین(ع) در جنگ وقتی دیدند رقیه در کنار خیمه گریه می کند، از اسب پیاده شد و او را بغل می کند و نوازش می دهد و بعد وارد میدان می شود، برای وداع هم اول با بچه ها وداع می کند و آنها را می بوسد.

بیان این داستانها سبب می شود تا محبت امام در دل بچه ها جای گیرد، گام بعدی این است که کودکان در مراسم روضه و عزاداری شرکت کنند و این سبب می شود محبت اهل بیت(ع) در دل آنها نفوذ کند و در این مراسم بمانند.

کودکان را در برپایی مراسمات شرکت دهیم و یا در سیاهپوش کردن منزل از آنها کمک بخواهیم، سعی شود دشمنی دشمنان نسبت به امام حسین(ع) بیان گردد و در مورد شهامت یاران امام حسین(ع) برایشان صحبت کنیم و وقتی واقعیت ها گفته می شود حب حسین(ع) در دل کودکان بیشتر جای می گیرد.

از کودکان خواسته شود تا صحنه کربلا را در نقاشی هایشان ترسیم کنند، سرودهای حماسی را حفظ کنند و آنها را باید در این مسیر تشویق کرد و همین مسیر را مهیا می کند تا آرام آرام با اهداف و قیام امام حسین(ع) آشنا شوند.