رئیس جهاد کشاورزی بروجرد با بیان اینکه سیلاب 62 میلیارد تومان به بخش کشاورزی بروجرد خسارت وارد کرد گفت: برای جبران خسارت زیر ساخت‌ها 4 میلیارد و 500 میلیون تومان به بروجرد پرداخت شده است.

به گزارش بازتاب بروجرد، عزت اله نباتی ظهر امروز در جلسه شورای اداری که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: در سیلاب فروردین ماه امسال خسارت‌هایی به بخش کشاورزی وارد شد که تاکنون ۲۵۳ میلیون تومان در بخش‌هایی زیر ساختی که نیاز بوده اقدامات لازم انجام شده و یک میلیارد تومان هم  برای کانال‌های آبرسانی، قنات‌ها، استخرهای ذخیره آب هزینه شده است.

وی افزود: سیلاب در هفت بخش خسارت‌هایی را وارد کرد به طوری که به هفت درصد باغات حدود ۲میلیارد تومان، ۴۹ درصد زراعت ۲۹ میلیارد تومانف ۲۵ درصد در بخش دام و طیور به میزان ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، پنج درصد به زنبورهای عسل سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، ۳٫۶ درصد خاک و آب حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، ۱٫۷ شیلات معادل چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان  و زیر ساخت‌های عمومی ۴۸ میلیارد تومان خسارت وارد کرده است..

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد عنوان کرد: در مجموع سیلاب ۶۲ میلیارد تومان در بخش کشاورزی به شهرستان بروجرد خسارت وارد کرد  و ۲۰۲۵ پرونده تشکیل شده  و تاکنون به ۳۲۴ نفر حدود سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در بخش زراعی و باغی به ۴۶۱ نفر پنج میلیارد  و ۱۰۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت شده و ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هم تسهیلات برای جبران خسارت‌ها پرداخت شده و مابقی خسارت‌ها قرار است تا پایان آذرماه پرداخت شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: برای جبران خسارت زیر ساخت‌ها چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بروجرد پرداخت شده است.

انتهای پیام /