کارشناس مسائل سیاسی گام اول انتخابات را حضور حداکثری دانست و گفت: نمایندگان مقدرات سیاسی نظام را رقم می‌زنند.

همایون رهبران در گفت و گو با خبرنگار بازتاب بروجرد اظهار داشت: انتخابات یک مقوله مهم در کشور است و از بین تمامی انتخابات، انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به انتخاب اصلح در انتخابات افزود: رای دهندگان وظیفه دارند از بین نامزدهای انتخاباتی، افراد اصلح را انتخاب و راهی مجلس کنند و در این راستا باید دغدغه انتخاب فرد اصلح را داشته باشیم تا بتوانیم به درستی انتخاب کنیم و افراد شایسته منتخب شوند.

تحلیلگر مسائل سیاسی با تاکید بر عدم انتخاب به صورت قومی عنوان کرد: شرکت کنندگان در انتخابات دقت کنند که از انتخاب به صورت قومی و قبیله ای خودداری کنند و افرادی که شایسته بوده و توانمندی اجرای این کار را دارند انتخاب شوند تا بتوانند در راستای قانوگذاری اقدامات موثری را انجام دهند.

وی بیان کرد: برای یک انتخاب اصلح، می طلبد که رای دهندگان ابتدا شاخص هایی را مانند صداقت، اخلاق، درستکاری و غیره را تعریف کنند و در هنگام رای دادن افرادی که بیشترین شاخص ها را دارند انتخاب شوند تا بتوان با این معیارها افراد در تراز جمهوری اسلامی را راهی مجلس کرد.

رهبران با اشاره به تبلیغات صادقانه تصریح کرد: نامزدهای انتخاباتی سعی کنند صادقانه صحبت کنند اما متاسفانه برخی متناسب با سلیقه دیگران شعار می دهند و بسیاری از این شعارها توخالی بوده و تنها هدفشان آرای بیشتر است.

وی اظهارداشت: نمایندگان قرار است در قانونگذاری کشور فعالیت کنند اما افرادی که وعده های غیر عملی می دهند و سفره های شام و نهار پهن می کنند به خطا می روند و نمی توانند نمایندگان خوبی باشند.

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر افزایش آگاهی در انتخابات افزود: این انتخابات یک انتخابات حساس است و باید با آگاهی و تحقیق لازم به افراد رای داد چرا که این افراد مقدرات سیاسی یک نظام را رقم می زنند.

رهبران عنوان کرد: گام اول در انتخابات حضور حداکثری است و گام بعدی انتخاب افراد اصلح است که هر چه حضور پرشورتر باشد، دشمنان ناکام تر می شوند.

انتهای پیام/