تعدادی از رای اولی های بروجرد با بیان اینکه برای حضور در پای صندوق های اخذ رای لحظه شماری می‌کنند گفتند: نمایندگان در کار صداقت داشته باشند، حرف و عملشان یکی باشد، وعده های دروغ ندهند و برای پیشبرد اهداف و رفع مشکلات گام های بلندی بردارند.

به گزارش بازتاب بروجرد چند روز بیشتر تا برگزاری رخداد سیاسی امسال باقی نمانده است، دوم اسفند ماه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و از بین نامزدهای انتخاباتی تعدادی با کسب بیشترین آراء انتخابات راهی بهارستان می شوند.

از مدتها قبل همه برنامه ریزی های لازم برای برگزاری انتخابات انجام شده و هر چه به روز انتخابات نزدیک می شویم، شور و هیجان بیشتری برای برگزاری انتخابات دیده می شود.

این روزها تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در حال انجام است، از در و دیوار گفته تا تیرچراغ برق و چراغ راهنمایی و غیره مملو از پوسترها و بنرهایی است که یک نامزد را معرفی می کنند، این روزها در همه محافل و مجالس سخن از انتخابات و رای دادن است، انتخاباتی سرنوشت ساز که نمایندگان مردم برای مدت چهار سال در مجلس شورای اسلامی انتخاب می شوند.

در میان افراد شرکت کننده در انتخابات، رای اولی‌‎ها شور و هیجان خاصی دارند، این اولین مشارکت سیاسی آنها در امور کشور است، نخستین بار است که می خواهند در سرنوشت کشورشان سهیم باشند و با رای خود اثرگذاری را نشان دهند.

در شهرستان بروجرد بیش از ۱۳ هزار رای اولی امسال در انتخابات شرکت می کنند و از هم اکنون در حال تحقیق و بررسی هستند تا نمایندگانی شایسته و توانمند را از بین نامزدها انتخاب کنند.

حس خوب یک رای

فاطمه میرزایی یکی از رای اولی های بروجرد در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: نخستین بار است که می خواهم در انتخابات شرکت کنم و همگام با سایر هموطنانم در یک مشارکت سیاسی حضور داشته باشم.

وی افزود: تاکنون در انتخابات شورای دانش آموزانی که هر ساله در مدارس برگزار می شود، شرکت کرده ام اما این انتخابات که پا به پای همه ملت ایران است لذت دیگری دارد و اولین تجربه زندگی من در یک امر سیاسی است.

میرزایی عنوان کرد: تلاش دارم تا از بین نامزدهای انتخاباتی، افراد اصلح را انتخاب کنم چرا که علاوه بر حضور در انتخابات باید یک انتخاب درست و اصلح هم داشته باشیم تا انتخاب ما اثرگذار باشد.

این رای اولی بروجردی گفت: گرچه سهم در این انتخابات یک رای است، اما تک تک آرای ما سرنوشتی را رقم می کند که برای آینده کشور موثر است.

انتظارات رای اولی‌ها از نمایندگان

راضیه ناصری یکی دیگر از رای اولی‌های بروجردی بیان کرد: ما نوجوانان این کشور هستیم که حضور در انتخابات را یک وظیفه شرعی می دانیم و حتما در این انتخابات شرکت می کنیم.

وی تصریح کرد: امروزه بیکاری مهمترین مشکل جوانان است، از نمایندگانی که با تک تک آرای مردم راهی مجلس می شوند انتظار داریم برای رفع مشکل بیکاری و اشتغال جوانان راهکارهایی داشته باشند.

این نوجوان بروجردی خاطرنشان کرد: همه ما در ساختن آینده این کشور سهیم هستیم و حالا ما در انتخابات به وظیفه خود عمل کرده ایم، نمایندگان هم بعد از ورود به مجلس به وظیفه خود به درستی عمل کنند.

ناصری اظهارداشت: قطعا در روز انتخابات به افرادی رای می دهم که صداقت در کار داشته باشند و حرف و عملشان یکی باشد، وعده های دروغ ندهند و برای پیشبرد اهداف و رفع مشکلات گام های بلندی بردارند.

هر انگشت جوهری رای اولی، تیری در چشم دشمن

کوثر زارع یکی دیگر از رای اولی‌ها افزود: همه ما رای اولی‌ها با اقتدار در اولین مشارکت سیاسی شرکت می کنیم و با حضور پرشور خود به دنیا نشان می دهیم که همیشه در صحنه حضور داریم و در انتخابات با حضور خود دشمن را ناامید می کنیم.

وی عنوان کرد: دشمنان تلاش دارند تا حضور در انتخابات را کمرنگ کنند اما کور خوانده اند، ما نوجوانان و جوانان به همراه ملت ایران در پای صندوق های رای حاضر می شویم و تیر ناامیدی را در قلب دشمن فرو می کنیم.

این رای اولی گفت: حضور پرشور ما در انتخابات، نقشه های شوم دشمن را خنثی می کند و ثابت می کنیم که ما نسل جوان در مسیر انقلاب حرکت می کنیم و در همه صحنه ها حاضر می شویم.

 در شهرستان بروجرد ۲۸۴ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۱۳ هزار نفر رای اولی هستند و الزامی است که رای اولی‌ها حتما باید با شناسنامه عکسدار در انتخابات شرکت کنند.

از شهرستان بروجرد ۳۵ نفر از نامزدهای انتخاباتی تایید صلاحیت و مشغول تبلیغات هستند که از این تعداد دو نفر با کسب بیشتری آرای انتخاباتی راهی مجلس یازدهم می شود.

انتهای پیام/