در این روزهای سخت کرونایی جلوه هایی زیبا از ایثار، همدلی و از خودگذشتگی صاحبان کسب و کار، مدافعان سلامت و جهادگران سلامت به نمایش درآمده است.

به گزارش بازتاب بروجرد دود یک ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور می گذرد، ویروسی که با ورودش بسیاری از افراد را مبتلا و تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند.

کرونا نه تنها در جان انسانها رخنه می کند بلکه زخم هایی را بر اقتصاد بر جای می گذارد به طوری که بسیاری از کسب و کارها با شیوع کرونا فلج شده و صاحبان این واحدها خانه نشین شده اند.

در این روزهایی که تلخ ترین و سخت ترین اخبار کرونا به گوشمان می رسد اما می بینیم خیرینی هستند که در این روزهای سخت، همنوعان خود را فراموش نکرده و آستین همت را برای کمک به هموطنان و همشهریان بالا زده اند تا در این شرایط بتوانند مرهمی بر زخم های ناشی از کرونا باشند.

کمک خیران مرهمی بر زخم مستاجران

این روزها در جای جای کشور می شنویم خیرین و صاحبان مغازه ها، کسب و کارهایی را که با کرونا غیر فعال شده اند، اجاره را به مستاجران این مغازه ها بخشیده اند و با این اقدام، مهربانی و همدلی و در کنار هم بودن در شرایط سخت را معنا کرده اند.

این اقدام پسندیده خیرین انسان را به یاد شعر (چو عضوی به درد آورد روزگار، دگر عضوها را نباشد قرار) می اندازد، آری اینجا ایران است و مردمانی دارد با دل هایی به وسعت آسمان که در شرایط سخت دست همدیگر را گرفته تا از گردنه های سخت روزگار عبور کنند تا دوباره به روال عادی زندگی برگردند.

استان لرستان نیز در این اقدام پیش قدم بوده و تاکنون صاحبان مغازه های زیادی در پاساژها و مکان های مختلف، اجاره مغازه اسفند و فروردین را بخشیده اند تا با این کار بار دیگر فرهنگ انسان دوستی را نشان دهند.

اجاره بهایی که به مستاجران بخشیده می شود

تلاش شد تا با تعدادی از این خیرین گفت و گو کنیم اما برخی از این خیرین اعلام کردند که می خواهند در گمنامی بمانند و حاضر به مصاحبه نشدند.

خیرین این روزها می کوشند تا مبادا زخمی که کرونا بر اقتصاد گذاشته، همشهری و انسانی را ناراحت و نگران کند، تلاش دارند تا در کنار هم بودن و فداکاری را نشان دهند و باری را از دوش افرادی که کسب و کار آنها دچار مشکل شده است بردارند.

تهیه ماسک رایگان

از سوی دیگر خیرینی این روزها مشغول تهیه و توزیع ماسک رایگان برای اقشار محروم و نیازمند هستند تا این افراد نیز بتوانند در مقابل کرونا از خود دفاع کنند.

صحنه ای دیگر از همدلی را می توان در تلاش های شبانه روزی جهادگرانی دید که خالصانه مخلصانه برای ضدعفونی شهر و روستا گام برمی دارند، این جهادگران مانند دوران دفاع مقدس در میدان عمل حاضر شدند و هر آنچه در توان دارند را برای شکست کرونا به کار گرفته اند.

همت جهادگران سلامت برای شکست کرونا

امروز جوانان و بسیجیان این مرز و بوم به میدان آمده و تلاش دارند هر چه سریع تر این ویروس منحوس را شکست دهند؛ جوانانی که به صورت شبانه روز مشغول ضدعفونی و گند زدایی هستند و تا شکست کرونا آرام و قرار ندارند.

مدافعان سلامت نیز در بیمارستانها برای نجات جان بیماران کرونایی تلاش می کنند و در خط مقدم مبارزه با کرونا ایستاده اند؛ ایثارگرانی که از جان مایه گذاشته و این روزها با فداکاری خود جان هموطنان را نجات می دهند، سفید پوشان سبز قامتی که چه زیبا راه رزمندگان هست سال دفاع مقدس را برایمان تداعی می کنند.

مدافعان سلامت در خط مقدم شکست کرونا

به هر حال هر گوشه کشور را که نگاه می کنی، همدلی و در کنار هم بودن موج می زند، روزهایی که اگر چه سخت است اما می گذرد و باز هم مهربانی های این روزها در خاطره ها ثبت می شود.

انتهای پیام/