فرمانده سپاه استان لرستان از فعالیت 14 کارگاه تولید ماسک در استان خبر داد و گفت: بیش از 16هزار ماسک در معمولان و پلدختر تولید شد.

به گزارش بازتاب بروجرد سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در حاشیه بازدید از کارگاه های تولیدی ماسک در شهر معمولان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون در کارگاه های تولید ماسک در پلدختر و معمولان بیش از ۱۶هزار ماسک تولید شده که بخشی از آن به سفارش شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوده است.

وی افزود: تولید ماسک جدید ویژه کادر درمان درگیر با کرونا نیز در این کارگاه آغاز شده است؛ حدود پنج هزارماسک سه لایه ویژه کادر درمانی بیمارستان ها تولید می شود که نخستین بسته تولیدی به بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد ارسال می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان عنوان کرد: امیدواریم ظرف مدت زمانی بین چهار تا هشت روز نیاز اصلی کادر درمانی تهیه شود و در صورت اضافه تولید، بین مردم توزیع خواهیم کرد.

وی بیان کرد: هم اکنون یکی از این کارگاه ها ۳۰عدد چرخ دوخت دارد که می شود به ۴۰دستگاه چرخ افزایش پیدا کند و ظرفیت تولید بیشتر شود؛ خانم محمودوند یکی از تسهیل گران بسیجی که طی دوسال اخیر کارگاه فرش بافی و دوخت لباس بسیجی را فعال کرده، امروز به دلیل نیاز کشور به ماسک برای مقابله با کرونا، تغییر ماهیت به تولید ماسک داده است.

سردار کشکولی با اشاره به اینکه آمادگی داریم لباس های بیمارستانی را در این کارگاه ها تولید کنیم تصریح کرد: با توجه به اینکه افراد خیاط و برش کار ماهر در این کارگاه وجود دارد می تواند لباس های بیمارستانی را نیز تولید کرد.

وی با بیان اینکه ۱۴کارگاه تولیدی ماسک در استان فعال شده است گفت: در شهرهای پلدختر، معمولان، دورود، دوره چگنی و بروجرد این کارگاه فعال است.

انتهای پیام/