آرمانی که برگرفته از مسیر شهدا است، رزمندگانی ایثارگر را در دوران دفاع مقدس و مدافعان سلامت را در ایام کرونا به جامعه عرضه می‌دهد و سنگر خدمت و جهاد را می‌سازد.

به گزارش سفیر افلاک، در مقابل ویروسی که طعم شیرین زندگی را در ابتدای سال به کام همه تلخ کرده و برخی محدودیت‌ها را بر جامعه تحمیل نموده است، رزمندگان سفیدپوشی وجود دارند که با این مهمان ناخوانده در خط مقدم قرارگرفته و در حال مبارزه‌ای تماشایی هستند.

وقتی ایثارگر باشی و رسالتت نجات جان دیگران بود، همه‌چیز برای به‌صف شدن کافی است و دیگر فرقی نمی‌کند که در کدام زمان باشی، چراکه هرلحظه عطش خدمت داشته و به‌راحتی خط مقدم خود را پیدا خواهی کرد.

صحبت نجات جان انسان‌ها که به میان بیاید، پلی برای پرواز خواهیم ساخت و یا درنهایت بهانه‌ای برای نجات دیگران دست‌وپا می‌کنیم ونیز آرمانمان اگر ایثار شد سنگر خدمت را خواهیم ساخت و روزی در جبهه نبرد با دشمن و روزی در جبهه مقابله باکرونا به میدان می‌آییم.

پزشکان و پرستاران رزمندگان جبهه مبارزه با کرونا

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی امام جمعه کوهدشت در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس سرشار از صحنه‌های زیبای اخلاص، ایثار و جان‌فشانی درراه حق علیه باطل بود که موجب به وجود آمدن حماسه‌ای بی‌نظیر و مخابره شدن آن در جهان شد.

وی افزود: به لطف خدا و رشادت رزمندگان عزیز، دست اجانب از میهن اسلامی کوتاه شد و حکومت اسلامی مستحکم‌تر از گذشته راه خود را پیش گرفت.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: امروز پزشکان و پرستاران به‌عنوان کادر درمان با ایثار و ازخودگذشتگی همانند دوران دفاع مقدس، در دفاع از جان انسان‌ها و سلامت جامعه اسلامی ایثار و جهاد می‌کنند و از همه وجود خود مایه گذاشته‌اند و این باعث افتخار است.

به دنبال بهانه‌ای برای خدمت به مردم هستیم

حجت گراوند عضو مجمع نظام پرستاری کوهدشت در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: در ابتدای شیوع کرونا، جو بسیار سخت و هولناکی در بین مردم جامعه حاکم بود و چون کادر درمان در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار داشت ما شاهد صحنه‌هایی بودیم که تداعی‌کننده دوران دفاع مقدس بود.

وی افزود: صحنه‌ حزن همسری برای شوهر تقریباً ۳۰ ساله خود که به کرونا مبتلا شده بود، در زمان ابتدای شیوع این ویروس، برای ما بسیار دردناک بود، زیرا دارویی برای درمان وجود نداشته و وقتی به ریه می‌رسید کار خاصی از دست ما برنمی‌آمد.

عضو مجمع نظام پرستاری کوهدشت با اشاره به اینکه کادر درمان همیشه به دنبال بهانه‌ای برای نجات و خدمت‌رسانی به مردم هستند، عنوان کرد: در کنار صحنه‌های تلخ این بیماری ما شاهد صحنه‌های به‌یادماندنی هستیم که مشابه آن را می‌توان در ایام دفاع مقدس پیدا کرد، پرستارانی که دیروز و امروز در خط مقدم مبارزه با این ویروس هستند همه به‌صورت داوطلبانه و با توکل به خداوند متعال و تأسی از راه شهدا در میدان حضور دارند.

رودرروی کرونا ایستاده‌ایم

حمیدرضا نصیری متخصص بیماری‌های داخلی و رئیس بخش کرونا بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: کرونا از دسته ویروس‌های «سارس» و «مرس» بوده و علائم بیماری آن، تب، سرفه، بدن‌درد، درد قفسه سینه، برخی علائم اداری و دردهای شکمی است.

وی با اشاره به‌سرعت شیوع این ویروس، افزود: ۷۰ درصد افرادی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند پس از بهبودی و ۱۴ روز قرنطینه بایستی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند زیرا خوب شدن دال بر واگیردار نبودن بیمار نیست.

متخصص بیماری‌های داخلی و رئیس بخش کرونا بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت عنوان کرد: مردم بایستی به رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی اهتمام بورزند و به این توجه داشته باشند که صرف دستکش زدن و ماسک زدن انتقال بیماری کنترل نمی‌شود، زیرا اگر با همان دستکش چشمان را مالیده و یا برای بیرون آوردن ماسک دست را داخل ماسک کردن، این کاملاً اشتباه است.

وی با اشاره به اینکه شستن مداوم دست‌ها از دستکش زدن بهتر است، تصریح کرد: ما دارای کمترین آمار مرگ‌ومیر نسبت به سایر شهرها هستیم ولی این دلیل نمی‌شود مسائل بهداشتی را رعایت نکنیم زیرا این احتمال می‌رود کسی علائم بیماری را نداشته ولی منتقل‌کننده است.

نصیری اشاره‌ای به رشادت کادر درمان مقابله با ویروس کرونا داشت و گفت: هرکدام از مردم اگر می‌توانند حتی برای یک ساعت این لباسی که ما می‌پوشیم را بر تن کنند که سختی کار را حس کنند، این شرایط همانند دوران دفاع مقدس است که رزمندگان به خط می‌زدند و هرلحظه زیر خمپاره دشمن بودند و امکان شهید شدن وجود داشت الآن هم کادر درمان رو درروی کرونا ایستاده‌اند و هرلحظه امکان دارد روی مین رفته و شهید شوند.

 انتهای پیام/