به گزارش بازتاب بروجرد یادواره ۴۲ شهید فرهنگی آموزش و پرورش بروجرد با حضور مسولین شهرستان بروجرد و خانواده معزز شهدا در کانون فرهنگی کوثر بروجرد برگزار شد. عبدالحمید گودرزی رزمنده دفاع مقدس و فرمانده اسبق ناحیه مقاومت بروجرد در این یادواره گفت: علم در مکتب اسلام، جایگاه ویژه و برجسته ای دارد که انسان […]

به گزارش بازتاب بروجرد یادواره ۴۲ شهید فرهنگی آموزش و پرورش بروجرد با حضور مسولین شهرستان بروجرد و خانواده معزز شهدا در کانون فرهنگی کوثر بروجرد برگزار شد.

عبدالحمید گودرزی رزمنده دفاع مقدس و فرمانده اسبق ناحیه مقاومت بروجرد در این یادواره گفت: علم در مکتب اسلام، جایگاه ویژه و برجسته ای دارد که انسان را اگر در مسیر الهی قرار بگیرد،به اوج معنویت و انسانیت پیش می برد.علم انسان را به جایگاه رفیعی میرساند که شایسته اوست، علم راه سعادت و ساختن انسان را به ما می آموزد.

وی در ادامه خطاب به فرهنگیان حاضر درجلسه گفت: شما در این مکتب و جایگاهی که نشسته اید،از برتری ویژه ای برخوردار هستید، شهیدان از میان شما برخواسته اند. شهید سلیمانی، ۴۲ شهید فرهنگی بروجرد از میان شماها و در مکتب شماها برخواسته است.

گودرزی ضمن یادآور شدن اخلاص شهدا گفت: رزمندگان و شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس به خداوند ایمان آوردند، از ولی امر خود اطاعت کردند و راه الهی و عاشورایی پیش گرفتند. نزد امام میرفتند و از امام درخواست میکردند دعای شهادت برایشان بکند.

وی اظهار داشت : جنگ ما جنگ بین حق و باطل بود، یک جنگ نابرابر بود که کشورهای مختلف با کمکهای فراوان دشمن را یاری میکردند، صدام قصد داشت طی یک هفته ایران را از بین ببرد، اما مردم با مقاومت خود ۳۴ روز دشمن را در پشت دروازه های خرمشهر نگه داشتند. و بعد از آن عملیاتهای کلاسیک و بزرگی صورت گرفت و دشمن را از زانو درآوردیم.این در حالی بود که ایران درگیر منافقان در داخل کشور نیز بود.


وی ادامه داد: ما عزت را در جنگ به دست آوردیم، همانگونه که امام فرمودند: در جنگ به خودکفایی رسیدیم.ما در جنگ انقلاب راصادر کردیم. امروزه نیز دیده میشود که قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در منطقه مثال نزدنی است.

وی اضافه کرد: شهدا کاری کردند خدایی، اینان با خدا معامله کردند.ما میراث دار کسانی هستیم که امام فرمودند : شهدای ما کسانی هستند که زیارتگاهشان تا روز قیامت عبادتگاه عاشقان است.

وی با اشاره به تمام نقاط مثبت موجود در کشور که از برکت خون شهداست گفت :نقطه منفی که وجود دارد و مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده اند این است که مسولین ما به سمت ریاست طلبی و مال اندوزی بروند مردم به آنها بدبین میشوند، نقطه منفی این است که مسولین درد مردم را متوجه نشوند.