نشست خبری سرهنگ احمد حسنوند سرپرست ناحیه مقاومت بروجرد با اصحاب رسانه به مناسبت چهل و یکمین سالگرد هفته بسیج در روز چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹ برگزار گردید. به گزارش بازتاب بروجرد، سرهنگ احمد حسنوند در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بزرگترین شبکه مردمی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی در جهان مربوط به بسیج […]

نشست خبری سرهنگ احمد حسنوند سرپرست ناحیه مقاومت بروجرد با اصحاب رسانه به مناسبت چهل و یکمین سالگرد هفته بسیج در روز چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹ برگزار گردید.

به گزارش بازتاب بروجرد، سرهنگ احمد حسنوند در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بزرگترین شبکه مردمی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی در جهان مربوط به بسیج و از جنس مردم است و این یک افتخار برای مردم و ملت ایران است.

وی اضافه کرد: حضرت امام راحل بسیج را از دل مردم و از دل کوچه پس کوچه های کشور بیرون آورد.
در ۱۳ آبان سال ۵۸ وقتی که لانه جاسوسی تسخیر شد، ضربه مهلکی به آمریکا بود، که تهدیدهای زبانی آمریکا به تهدیدهای عملی تبدیل شد، کم کم ناوچه های آمریکا به سمت خلیج فارس اعزام شدند.
امام (ره) این تهدید را به فرصت تبدیل کرد و در ۵ آذر ۵۸ فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را داد.

سرهنگ حسنوند با اشاره به اینکه بسیج نهادی است که تهدیدها را به فرصت ها تبدیل میکند گفت: بسیج در حوزه جنگ نرم در عرصه های مختلف تربیتی، بصیرتی، هنری، فرهنگی و …. حضور فعال دارد.

وی افزود: بسیج مقاومت بروجرد همانند بسیج کل کشور در مقابله با ویروس کرونا در کنار مردم بوده، رفع آلودگی و ضدعفونی محله های پرتردد، توزیع ماسک رایگان، توزیع بسته های کمک معیشتی در ۶ مرحله و ۱۵هزار بسته ، کمک به درمان بیماران نیازمند، ایجاد و تقویت کارگاههای تولید ماسک ،معرفی گروههای جهادی به اداره صمت و شبکه بهداشت جهت نظارت بر قیمت بازار،معرفی گروههایی با رشته های مرتبط پزشکی به شبکه بهداشت جهت خدمت در کنار کادر پزشکی و درمانی ، برگزاری میز خدمت در محله های کم برخوردار و …. از خدمات بسیج بروجرد در مقابله با کرونا میباشد.

وی شاخص ترین برنامه های هفته بسیج در شهرستان بروجردرا اعلام نمودند:
۱: دیدار با امام جمعه محترم شهرستان
۲: دیدار با خانواده معزز شهدا
۳: افتتاح چند منزل مسکونی افراد کم بضاعت
۴: برگزاری ۷ یادواره شهدا
۵: برگزاری ۱۶ نشست بصیرتی
۶: طرح شهید سلیمانی( هرپایگاه یک خدمت به محله)
۷: عطرافشانی قبور شهدا
۸: مشاوره حقوقی
۹: طرح شهید رهنمون(خدمت پزشکی و درمانی رایگان در محلات کم برخوردار)
۱۰: شب شعر و خاطره
۱۱: توزیع بسته های معیشتی
۱۲: برگزاری مسابقات فرهنگی و علمی
۱۳ : برگزاری میز خدمت در محلات کم برخوردار
۱۴: برپایی نمایشگاه فرهنگی
۱۵: توزیع کلیپ مناسبتی در فضای مجازی

سرهنگ حسنوند اضافه کرد: برنامه های هفته بسیج بعضا ممکن است با توجه به شرایط کرونا و قرمز بودن وضعیت شهرستان برگزار نگردد.