مدیر کل بنیاد مسکن لرستان گفت: 21 هزار واحد مسکن روستایی شهرستان بروجرد مقاوم سازی شدند.

به گزارش بازتاب بروجرد مسعود رضایی در مراسم تودیع و معارفه رئییس بنیاد مسکن بروجرد که در فرمانداری برگزار شد بااشاره به این که حدود ۲۵ هزار واحدمسکن روستایی در شهرستان بروجرد وجود دارد گفت: بابهسازی و بازسازی بیش از ۲۱ هزار واحدمسکن روستایی دراین شهرستان، میانگین مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی در شهرستان بروجرد به ۸۴ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به خسارات ناشی از سیل فرودین ماه سال ۹۸ به واحدهای مسکونی شهرستان بروجرد تصریح کرد: ۴۶۰ واحدمسکونی شهری و روستایی سیل‌زده درشهرستان بروجرد احداث و ۲۰۰ واحدآسیب دیده از سیل دراین شهرستان تعمیرشده است .

رضایی بااشاره به این که ۱۴۴ روستای بالای ۲۰ خانوار در بروجرد وجود دارد تصریح کرد:۹۱ روستای این شهرستان ازخدمات اجرای طرح هادی شامل خاک‌برداری، زیرسازی، آسفالت معابر، جدول‌گذاری، کانال سنگی، دیوارحائل، جداره‌سازی وسنگ فرش معابر بهره‌مند شده‌اند.

وی بااشاره به تهیه طرح هادی برای تمام روستاهای بالای ۲۰ خانواراستان تصریح کرد: طرح هادی ۸۴ روستای شهرستان بروجرد بازنگری شده و میانگین بهره‌مندی روستاهای این شهرستان از اجرای طرح هادی به ۶۵ درصدافزایش یافته است .

مدیرکل بنیادمسکن لرستان گفت: آسفالت ۶۳۰ هزار مترمربع از معابر روستایی شهرستان بروجرد انجام شده و باهمکاری ثبت اسنادو املاک استان بیش از ۸۵۰۰ جلد سند مسکن روستایی درشهرستان بروجردصادر شده است.

در ادامه فرماندارشهرستان بروجرداقدامات بنیادمسکن انقلاب اسلامی را جهادی دانست وافزود: بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان لرستان درحوزه عمران و آبادانی روستاها وخدمت رسانی به محرومین جامعه پیشتاز بوده است .

درپایان این مراسم “نادر یاراحمدی” به عنوان مدیر بنیادمسکن شهرستان بروجرد معرفی و از زحمات “سیدحسین ریاضتی” مدیر اسبق این شهرستان که به افتخاربازنشستگی نائل آمده  قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/