کوشکی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: دورهمی های شب یلدا می‌تواند زمینه‌ساز شیوع گسترده‌ بیماری کرونا باشد.

به گزارش بازتاب بروجرد به نقل از سفیر افلاک مریم کوشکی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر مردم شب یلدا را به دورهمی های خانوادگی اختصاص دهند بازهم شاهد افزایش آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا خواهیم بود.

وی افزود: دورهمی های خانوادگی کوچک را باید جدی گرفت و امسال برگزار نکرد، از مردم فهیم هم استانی انتظار داریم دورهمی های امسال را به‌صورت مجازی برگزار کنند چراکه در غیر این صورت می‌تواند مسبب اتفاقات تلخ و غیرقابل‌جبران برای خانواده‌ها باشد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان در زمینه آخرین روند اجرای طرح مدیریت محله محور کرونا در استان عنوان کرد: خوشبختانه برنامه روال مستمر و جدی خود را گرفته است.

وی تصریح کرد: تیم‌های مراقبتی، حمایتی و نظارتی به‌خوبی غربالگری و کنترل محله‌ای را ادامه می‌دهند.

کوشکی به توزیع و نمونه‌گیری به‌وسیله‌ کیت‌های رپید در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۴۷۵ نفر به‌وسیله‌ کیت‌های رپید نمونه‌گیری و غربال‌شده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: زمانی که امکان انجام آزمایش به روش مولکولی نبوده و یا در شرایطی که طولانی شدن زمان چرخه کاری مانع از کاربرد تشخیصی مطلوب شود از تست رپید استفاده می‌شود.

وی گفت: این تست برای افرادی که دارای علامت یا مشکوک به ابتلا به‌ویژه در جمعیت‌های آسیب‌پذیر دارای ریسک بالای ابتلا استفاده می‌شود.

کوشکی بیان کرد: در مناطق دورافتاده و مراکز تجمعی که فاقد دسترسی به روش‌های متداول نمونه‌گیری کرونا هستند از تست رپید استفاده می‌شود.

انتهای پیام/