مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت:دوازده میلیارد ریال سرمایه و پانصد شغل برای زنان روستایی شهرستان بروجرد ایجاد شد.

به گزارش بازتاب بروجرد عزت اله نباتی گفت : این تشکل ها دارای قدمتی حدود  ۱۵ سال در این شهرستان می باشند که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ با پنج میلیون ریال سرمایه و پنجاه نفر عضو آغازکرده اند و در حال حاضر با توجه به زحمات سالهای متمادی همکاران در بخش بانوان و نهادینه شدن فرهنگ تعاونی در منطقه صندوقهای مذکور به ثبات خوبی دست یافته اند.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد تصریح کرد : قابلیت های فراوان این تشکل های روستایی در طی سال‌های متمادی باعث گردیده که در شرایط سخت از تاب آوری خوبی برخوردار باشند و به عنوان ستون حمایت کننده در حفظ کارایی های روستا و حمایت از تولیدکنندگان در مناطق بومی به شمار می روند.

 وی تصریح کرد: ثبات کم نظیر  و سرمایه ایجاد شده در صندوقهای بروجرد فرصتی را فراهم آورد که  طرح مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ،دفتر توسعه فعالیتهای زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) برای حمایت از کسب و کار زنان سرپرست خانوار  در مقابله با ویروس کرونا توسط بانوان تلاشگر این شهرستان اجرا شود.

 وی اظهار داشت : با توجه به شیوع ویروس کرونا و آسیبی که به قشر محروم وارد آمده است UNDP در پروژه ای اضطراری قصد داشته از زنان سرپرست خانوار حمایت نماید که به صورت پایلوت در  بروجرد به اجرا درآمد.

 نباتی هدف کلی پروژه را بازسازی و توانایی بهتر از گذشته معرفی کرد و افزود: در واقع این پروژه سعی دارد به عنوان پاسخی سریع در مقابله با شیوع پاندمی کرونا ،الگویی از مشارکت جامعه محلی ارایه نماید و احیای مشاغل آسیب دیده در بحران ناشی از کرونا به ویژه کارگاههای خیاطی از طریق تغییر کاربری آنها از تولید پوشاک به ماسک و سایر اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم ، ایجاد کارگاه تولید میوه خشک کنی و به کارگیری دستگاه بادام شکن از سری فعالیتهای طرح مذکور است که این مدیر شهرستان به آن اشاره نمود.

  نباتی در پایان گفت : برای حفظ تولید کنندگان در مناطق روستایی بهترین و موثرترین راهکار حفظ بنیان خانواده و ایجاد شغل و انگیزه در منطقه است و این طرح تاکنون با ایجاد اشتغال برای ۶۰ نفر از بانوان تلاشگر روستایی به هر دو مهم دست یافته است .