سردار کشکولی گفت: فتح خرمشهر معادلات نظامی دشمنان را بر هم زد و سبب ناامیدی و یاس دشمن در جنگ تحمیلی شد.

به گزارش بازتاب بروجرد به نقل از سفیر افلاک سردار مرتضی کشکولی عصر امروز در مراسم گرامیداشت سوم خرداد که در مصلی نماز جمعه بروجرد برگزار شد اظهار داشت: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی، رهبری امام خمینی(ره) و حضور رزمندگان و نیروهای مسلح سبب پیروزی ایران و شکست دشمن شد.

وی با اشاره به آزادسازی خرمشهر افزود: یکی از افتخارات بزرگ در دوران دفاع مقدس، آزادسازی خرمشهر بود که این پیروزی در واقع پیروزی بر کل دشمنان جهان بود، به طوری که در جریان جنگ تحمیلی از ۳۸ کشور دنیا برای جنگ نظامی علیه ایران حضور داشتند و فتح خرمشهر معادلات نظامی دشمنان را بر هم زد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه فتح خرمشهر عزت و اقتدار ایران اسلامی را مضاعف کرد، گفت: آزادسازی خرمشهر نشان از اراده و مقاومت ملت ایران و رزمندگان بود که با ایستادگی به پیروزی رسیدند.

سردار کشکولی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس همه رزمندگان و ملت ایران در برابر دشمن بعثی ایستادند و اجازه ندادند وجبی از این خاک به دست دشمن بیفتد.

وی بیان کرد: علیرغم همه جنایات دشمن در این هشت سال اما رزمندگان همچنان با اراده قوی در میدان نبرد حضور داشتند و این اراده و توکل به خدا سبب پیروزی ایران شد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: اقتدار و پیروزی رزمندگان اسلام سبب شد تا امروز دشمنان پای مذاکره بیایند.

سردار کشکولی با اشاره به عملیات حاج عمران افزود: رزمندگان لرستانی در عملیات حاج عمران جانانه ایستادند تا جایی که به پاس جوانمردی رزمندگان لر رهبر معظم انقلاب فرمودند: نبرد لرها قبل از اینکه شنیدنی باشد دیدنی است که این سخن مقام معظم رهبر، سندی برای غیرت و مردانگی رزمندگان لرستانی بود.

وی با اشاره به تلاش های حاج قاسم در منطقه بیان کرد: آمریکا و اسرائیل با ورود داعش تلاش داشتند تا برخی از کشورها از جمله ایران، عراق و سوریه را تضعیف کنند اما رشادت های حاج قاسم و تلاش مقاومت سبب شد تا دشمن ناامید و داعش نابود شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به مقاومت فلسطین گفت: در جنگ غزه نیروهای مقاومت با حملات موشکی و ایستادگی توانستند همه معادلات اسراییل را بر هم بزنند.

سردار کشکولی خاطر نشان کرد: رهبری فرمودند اسرائیل ۲۵ سال بعد را نخواهد دید و امروز مقاومت ملت های مظلوم، سبب شده تا اسرائیل روند رو به مرگ خود را زودتر سپری کند.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو افزود: دشمن در تلاش است تا شور انتخابات را کمرنگ کند اما ملت ایران در انتخابات حضور پرشوری خواهند داشت و راه شهدا را ادامه می دهند.

سردار کشکولی اظهار داشت: باید تلاش کرد تا علاوه بر حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای، فردی اصلح انتخاب شود و دولتی مردمی و انقلابی روی کار آید.

 انتهای پیام/