سی و دومین دوره بازیهای المپیک تابستانی با برگزاری مراسم افتتاحیه و حضور دو نماینده کشورمان در دیدارهای تیروکمان و روئینگ در اولین روز دیدارهای مقدماتی رسما آغاز می شود.

به گزارش بازتاب بروجرد سی و دومین دوره بازی‌های المپیک تابستانی از فردا اول مردادماه ۱۴۰۰ با حضور کشورهای مختلف جهان در توکیو پایتخت ژاپن آغاز به کار می‌کند. این اولین المپیکی است که در طول تاریخ این بازی‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا در جهان با یکسال تعویق برگزار خواهد شد.

این بازی‌ها در ۳۳ رشته و با توزیع بیش از ۱۰۵۸ مدال تا هفدهم مردادماه ادامه می‌یابد که کاروان ایران نیز در ۱۶ رشته ورزشی در این رویداد حاضر خواهد بود. مراسم افتتاحیه بازی‌ها فردا جمعه اول مردادماه ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران برگزار خواهد شد که با توجه به اعلام کمیته برگزاری رقابت‌ها تنها افراد محدودی از ورزشکاران و مربیان در آن شرکت خواهند داشت.

بازی‌های المپیک به طور غیر رسمی از روز چهارشنبه ۲۹ تیرماه با برگزاری مسابقات فوتبال و بیسبال آغاز شده است اما به طور رسمی از صبح روز جمعه اول مردادماه با برگزاری مسابقات مختلف استارت می‌خورد.

در اولین روز این رویداد، ایران نیز در دو رشته نماینده دارد.

نازنین ملایی پاروزن کشورمان در رشته روئینگ تک نفره سنگین وزن زنان در دور مقدماتی این رشته از ساعت ۵ صبح در گروه اول با ورزشکاران بلاروس، آمریکا، پاراگوئه، سودان و نیجریه مسابقه خواهد داد. سه نفر اول هر گروه به دور بعد راه یافته و مابقی به مسابقه شانس مجدد می رسند. این اولین تجربه ملایی برای حضور در المپیک است.

همچنین میلاد وزیری در رشته تیراندازی باکمان در دور مقدماتی ریکرو مردان از ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت تهران حاضر خواهد شد. در این بخش ۶۴ تیرانداز در مسافت ۷۰ متر مسابقه می‌دهند که براساس رنکینگ و امتیازات کسب شده در روزهای بعد در جدول حذفی به رقابت خود ادامه خواهند داد. وزیری یک بار دیگر هم در المپیک ۲۰۱۲ حضور داشته است.

  • منبع خبر : مهر