حجت الاسلام حسینی امام جمعه بروجرد گفت: به دلیل شرایط شیوع کرونا بهتر است که نذورات ماه محرم در قالب کمک مومنانه توزیع شود.

جت الاسلام سید علی حسینی در گفت و گو با بازتاب بروجرد اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع کرونا، نمی توان مراسم مذهبی و عزاداری ایام شهادت سرور و سالار شهیدان را تعطیل کرد بلکه تلاش می شود تا این مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

وی افزود: دنیا بداند با توجه به شرایط کرونا، اما مسلمانان و شیعیان با توجه به رعایت حقوق دیگران و با حفظ سلامتی مردم در این شرایط، مراسم عزاداری را برگزار کرده اند.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: ماه محرم ماه حزن و اندوه و عزاداری سید الشهدا(ع) است اما همه عزاداران دستورالعمل های بهداشتی را به دقت رعایت نمایند تا بتوانیم عزاداری ها را بهتر از همیشه انجام دهیم.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به ضرورت کمک به نیازمندان در ایام محرم گفت: هر ساله در ایام محرم نذورات مردمی در قالب تهیه غذا و یا خوراکی هایی در بین هیات ها توزیع می شد اما به دلیل شیوع بیماری کرونا می طلبد افرادی که نذوراتی دارند، نذری خود را در قالب بسته های معیشتی و خشک در بین نیازمندان توزیع نمایند.

وی بیان کرد: همه باید تلاش کنند تا مراسمات به گونه ای برگزار شود تا سلامتی مردم تهدید نشود که استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از مهمترین توصیه های بهداشتی است که باید در همه هیات ها مد نظر قرار گیرد.

انتهای پیام/