هفتمین روز از بازیهای پارالمپیک توکیو با درخشش دو ورزشکار بانوی ایران همراه بود تا تعداد مدالهای طلای کشورمان به عدد هفت برسد. در ماده کامپوند تیراندازی با کمان هم اولین مدال به دست آمد.

به گزارش بازتاب بروجرد هفتمین روز از شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک برای کاروان ورزش سردار دلها با درخشش بانوان همراه بود به گونه ای که آنها دو مدال طلای دیگر به جمع مدال های ایران اضافه کردند.

عملکرد ورزشکاران ایران در روز هفتم این بازیها را می خوانید:

حذف کماندار ایران در مرحله یک هشتم کامپوند انفرادی

مرحله یک هشتم نهایی مسابقات کامپوند انفرادی تیروکمان از صبح امروز سه شنبه آغاز شد. در یکی از دیدارهای این مرحله، علی سینا منشازاده به مصاف «جیری فوسبرگ» نماینده فنلاند رفت و با نتیجه ۱۴۳ به ۱۴۵ شکست خورد و از گردونه این رقابت‌ها کنار رفت.

عملکرد ورزشکاران ایران در روز هفتم پارالمپیک/ درخشش طلایی بانوان

ششمین طلا به نام پرتابگر نیزه ایران

مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از صبح امروز (سه‌شنبه) با رقابت ورزشکاران در مواد مختلف پیگیری شد که یکی از آنها پرتاب نیزه کلاس ادغامی F۵۵ و F۵۶ بانوان بود. نماینده کشورمان در این رقابت هاشمیه متقیان معاوی بود که با حدنصاب ۲۴.۵۰ متر در بین ۹ ورزشکار پارالمپیکی دیگر رتبه نخست و مدال طلا را به خود اختصاص داد.

عملکرد ورزشکاران ایران در روز هفتم پارالمپیک/ درخشش طلایی بانوان

حذف سمیرا ارم در تیراندازی تپانچه

مرحله مقدماتی تپانچه بادی ۱۰ میلیمتری بازی‌های پارالمپیک صبح امروز در مجموعه آساکا برگزار شد. ساره جوانمردی و سمیرا ارم دو تیرانداز ایران در این مرحله بودند که با ۱۶ ورزشکار دیگر رقابت کردند و در نهایت جوانمردی موفق به صعود به مرحله نهایی شد. سمیرا ارم هم در مجموع ۵۳۲ امتیاز کسب کرد ولی نتوانست راهی فینال شود.

جوانمردی با شکستن رکورد جهان و پارالمپیک طلایی شد

در مرحله نهایی تپانچه ۱۰ متر پارالمپیک توکیو ساره جوانمردی تیرانداز ایران در رقابت با هفت حریف دیگر خود به عنوان قهرمانی رسید. در این مرحله که از ساعت ۱۲ امروز سه شنبه (به وقت توکیو) در سالن آساکا برگزار شد، جوانمردی با کسب ۲۳۹.۲ امتیاز بالاتر از ورزشکار ترکیه و مجارستان قهرمان شد. این تیرانداز ایران در مرحله مقدماتی با کسب ۵۷۲ امتیاز با اقتدار به فینال رسیده بود. مدال جوانمردی هفتمین طلای کاروان کشورمان در توکیو بود.

عملکرد ورزشکاران ایران در روز هفتم پارالمپیک/ درخشش طلایی بانوان

مدال نقره برای رمضان بیابانی

رمضان بیابانی که با پیروزی برابر حریفانش به دیدار فینال رقابت‌های تیراندازی با کماند در کامپوند انفرادی راه پیدا کرده بود در دیدار فینال برابر حریفی از چین به میدان رفت و با شکست ۱۴۷ بر ۱۴۳ برابر این رقیب به مدال نقره دست پیدا کرد.

عملکرد ورزشکاران ایران در روز هفتم پارالمپیک/ درخشش طلایی بانوان

محمدی در دوچرخه سواری یازدهم شد

در ادامه مسابقات دوچرخه سواری پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و در جاده تایم تریل امروز مهدی محمدی نماینده ایران با زمان ۵٣:۴٩:۶۵ از خط پایان عبور کرد و یازدهم شد.

در این مرحله از رقابت ها که از ساعت ۱۳:۴٧ به وقت توکیو آغاز شد، ورزشکاران هلند، اوکراین و استرالیا به ترتیب اول تا سوم شدند. محمدی پیش از این ماده پیست تعقیبی انفرادی ۴۰۰۰ متر از رسیدن به مرحله نهایی بازمانده بود. این دوچرخه سوار صبح روز جمعه در جاده استقامت هم حضور خواهد داشت.

صعود تیم ملی والیبال نشسته به مرحله نیمه نهایی

تیم ملی والیبال نشسته ایران امروز سومین و آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی را با پیروزی قاطع ۳ بر صفر به پایان رساند. بدین ترتیب تیم ملی والیبال نشسته با سه برد و بدون باخت صدرنشین گروه A شدند و به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.

مدال آوران ایران در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک عبارتند از:

مدال طلا:
* روح الله رستمی – پاراوزنه برداری
* وحید نوری – جودو
* محمدرضا خیرالله زاده – جودو
* امیر خسروانی – پرش طول
* مهدی اولاد – پرتاب وزنه
* هاشمیه متقیان – پرتاب نیزه
* ساره جوانمردی – تیراندازی با تپانچه

مدال نقره:
* امان الله پاپی – پرتاب نیزه
* امیر جعفری – پاراوزنه برداری
* علیرضا مختاری – دوومیدانی – پرتاب وزنه

* حامد صلحی پور – پاراوزنه برداری
* منصور پورمیرزایی – پاراوزنه برداری

مدال برنز:
* سامان رضی – وزنه برداری

  • منبع خبر : مهر