گودرزی، مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: سالانه 800 تن محصولات کشاورزی در بروجرد فرآوری می شود.

جواد گودرزی در گفت و گو با بازتاب بروجرد اظهار داشت: سالانه بالغ بر ۱۰۷ تن محصول باغی در شهرستان بروجرد تولید می شود که عمده ترین محصول تولیدی سیب پاییزه و سیب گلاب است که به دلیل شرایط آب و هوایی، سیب های تولیدی این منطقه از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

وی با اشاره به فرآوری محصولات کشاورزی گفت: در شهرستان بروجرد چهار واحد صنعتی فرآوری محصولات کشاورزی وجود دارد که سالانه بالغ بر ۸۰۰ تن محصول کشاورزی در این واحدها فرآوری می شوند.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد تصریح کرد: از این تعداد، دو واحد صنعتی فرآوری لواشک با ظرفیت ۲۴۰ و ۲۶۰ تن، یک واحد میوه خشک با ظرفیت ۳۰۰ تن در سال و یک واحد دیگر با ظرفیت ۳۰ تن وجود دارد البته علاوه بر این واحدهای صنعتی، واحدهای خرد و کوچک و خانگی هم نسبت به فرآوری این محصولات اقدام می کنند.

گودرزی عنوان کرد: با توجه به کیفیت بالای محصولات فرآوری شده، ۹۰ درصد محصولات تولیدی به خارج از استان فرستاده ی شود البته صادرات این محصولات نیز مطرح شده که با دریافت کُد بتوانند محصولات فرآوری شده را به کشورهای دیگر صادر نمایند.

وی بیان کرد: همچنین کارخانه سرکه سیب و عرقیجات در بروجرد فعال بوده که سالانه ظرفیت تولید این واحد بیش از ۳۶۰ تن را دارد.

انتهای پیام/