گودرزی، عضو هیات رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: فرهنگ دفاع مقدس به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده است.


عباس گودرزی در گفت و گو با بازتاب بروجرد اظهار داشت: دوران دفاع مقدس، دوران اوج و شکوفایی فرهنگ ایثار و مقاومت و از خودگذشتگی ملت ایران بود، هشت سال دفاع مقدس نقطه عطف انسانیت و جلوه تمام فضیلت های انسانی و همچنین صحنه تقابل حق و باطل بود.
وی افزود: در این دوران ملت ایران راه را برای پیشرفت و استمرار انقلاب اسلامی ایران مهیا و فراهم نمود و انقلاب اسلامی ایران در این دوره وارد مرحله ای جدید از انقلاب اسلامی ایران شد.
عضو هیات رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی تصریح کرد: اگر دوران دفاع مقدس نبود، امروز گنجینه ای که بتوان به آن افتخار کرد را نداشتیم و نظام ارزش های ما در این دوران پایه ریزی شد و در هشت سال جنگ تحمیلی، کشور به “ما می توانیم” دست یافت و ثابت شد که بدون وابستگی به کشورهای خارجی می توان از موانع عبور کرد.
گودرزی بیان کرد: امروز فرهنگ دفاع مقدس به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده و ملت های دیگر برای برون رفت از سلطه زورگویان از این فرهنگ الگو می گیرند چرا که فرهنگ دفاع مقدس، ریشه در آموزه های دینی دارد.
وی گفت: در مقاطع مختلف، ملت ایران نشان دادند که این فرهنگ عمیق، ریشه دار، بادوام، پایدار و عمومی است به طوری که امروز نوجوانی که برای نجات دو انسان خود را به دل آتش می زند و ثابت می کند که راه دفاع مقدس ادامه دارد و این جلوه ای از عمق و عمومیت فرهنگ دفاع مقدس در بین ملت ایران است.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که با تاسی از فرهنگ دفاع مقدس می توان از موانع عبور کرد، افزود: عبور از موانع به این معنا که در بن بست ها گیرنکردن، موانع کوچک را بزرگ نشمردن، استقامت در برابر دشمن، باور کردن ظرفیت ها، شناخت قابلیت ها، توکل و اعتماد به خدا، بی اعتمادی به دشمن و با این فرهنگ می توان از مشکلات گذر کرد.
گودرزی اظهار داشت: تجلی فرهنگ دفاع مقدس در بُعد نظامی محقق شد اما در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هم استفاده از این فرهنگ گره گشا است و برای خروج از مشکلات اقتصادی باید با اتکا به فرهنگ دفاع مقدس که تجلی “ما می توانیم” بوده و هست، تلاش کنیم.
عضو هیات رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به حوزه بهداشت و درمان گفت: در دولت گذشته واردات واکسن را به پیوستن کنوانسیون ها و برجام مرتبط می کردند در حالی که پیوند زدن بهداشت و سلامتی مردم به برجام، دور شدن از فرهنگ دفاع مقدس بود.
انتهای پیام/