شمس الدینی نوشت: پیشرفت و آبادانی کشور در گرو کار جهادی و حمایت از تولید داخلی است.

چند سالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نامگذاری شعار سال را در راستای تولید اعلام می نمایند و در عمل نیز شاهد این بودیم که حضرت آقا با تزریق واکسن برکت به همگان ثابت کردند که از تولید داخلی حمایت ویژه دارند و به توان جوانان ایرانی اطمینان دارند.

همچنین اخیرا با جلوگیری از واردات کالاهای کره ای نیز از تولید داخلی حمایت خود را نشان دادند که این اقدام نیز با هدف حمایت از تولید است، متاسفانه برخی از مسئولین ما با تفکر تکنوکراتی که داشتند بر این باور نبودند که با تولید داخلی و حمایت از آن می توان کشور را به قله پیشرفت رساند.

این دسته از مسئولین موجب ضرر و زیان هایی برای کشور شدند و ما نباید فراموش کنیم در زمان تحریم همین کشورها از ورود کالا به کشورمان ممانعت کردند و این قشر زحمتکش کارگر و دانشمندان ما بودند که الحمدالله این توفیق را به دست آوردند که بدون هیچگونه وابستگی همان کالاها را با  کیفیت بهتر و مطلوب تر تولید کردند.

حمایت از تولید دو بُعد دارد: یکی حمایت مسئولین و دست اندرکاران از تولید و دیگری مردم جامعه  که با خرید کالای داخلی موجب رشد و ارتقاء کارخانجات و همچنین اشتغال زایی خواهند شد.

کشورهایی که هم اکنون به اوج پیشرفت رسیده اند، کشورهایی بودند که با حمایت از تولید داخلی توانستند کشورشان را آباد سازند پس نتیجه می گیریم که با کار جهادی و حمایت از تولید می توانیم کشورمان را آباد ساخته و هیچگونه وابستگی به کشورهای دیگر نداشته باشیم و حتی با توجه به ظرفیت ها،ازصادرکنندگان باشیم.

علی شمس الدینی کارشناس مسائل سیاسی