رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از تحویل باقی مانده سهمیه مهرماه ذرت و جو به دامداران تا آخر هفته جاری خبر داد.

به گزارش بازتاب بروجرد سید احمد مقدسی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اخرین وضعیت تأمین نهاده‌های دامی دامداران گفت: تأمین نهاده‌های دامی مورد نیاز تولیدکنندگان به تدریج در حال انجام است.

وی ادامه داد: سهمیه سویای مهر ماه دامداران به طور کامل تسویه شد اما سهمیه جو و ذرت مربوط به نیمه دوم مهرماه هنوز باقی مانده که قرار است تا آخر هفته جاری تسویه شود.

مقدسی چالش بزرگ نهاده‌های دامی را در حال حاضر عدم تأمین ارز کافی و به موقع اعلام کرد و گفت: دولت اگر می‌خواهد به مشکلات پیش آمده در سال‌های گذشته، دچار نشویم باید تمهیدات لازم را بیندیشد و ارز مورد نیاز نهاده‌های دامی را به موقع تأمین کند.

وی درباره تأمین نهاده‌های مورد نیاز برای دامداری‌های سنتی و پرواربندی‌ها نیز تصریح کرد: دولت از هفته جاری برای دامداری‌های سنتی و پرواربندی‌ها نیز سهمیه‌ای در نظر گرفته که در اختیار آنها قرار می‌دهد.

مقدسی درباره میزان این سهمیه گفت: آمار دقیقی در اختیار نداریم.

این فعال بخش خصوصی همچنین از تأخیر شرکت پشتیبانی امور دام در آغاز خرید حمایتی دام‌های مازاد خبر داد و افزود: قرار است از همین هفته خرید دام مازاد تولیدکنندگان، گوسفند به قیمت کیلویی ۶٢ هزار تومان و گوساله نر ۵٩ هزار تومان آغاز شود.