معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تمام گندم مورد نیاز کشور تامین شده است، گفت: 10 فروند کشتی گندم در حال تخلیه و 30 فروند کشتی هم در انتظار تخلیه است.

به گزارش بازتاب بروجرد یزدان سیف معاون وزیر جهاد کشاورزی در نشست خبری که به صورت مجازی با اصحاب رسانه‌ برگزار شد، افزود: تمام گندم موردنیاز کشور تامین شده، ۱۰ فروند کشتی گندم در حال تخلیه و ۳۰ فروند نیز در انتظار تخلیه در بنادر کشور هستند.مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه هیچ گونه کمبود و کاستی در گندم موردنیاز کشور وجود ندارد، گفت: بخشی از گندم وارد کشور شده و بخشی هم منتظر تخلیه در لنگرگاه‌ها هستند.

وی اضافه کرد: گندمی که به سیلوهای دولتی امسال تحویل داده شد به دلیل خشکسالی بی سابقه سال گذشته کاهش یافته و اندکی بیش از ۴ میلیون تن بوده است و در مجموع تولید گندم کشور ۵۰ درصد کاهش داشت.

سیف خاطرنشان کرد: برخی رسانه‌ها متأسفانه در پی ایجاد نگرانی در بین مردم هستند ولی با توجه به تاکیدات مقامات عالی کشور هیچ مشکلی در تامین گندم، آرد و نان نداریم.

* تولید یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن شکر

به گفته این مسئول یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن شکر از محصولات چغندر قند و نیشکر کشور تولید شده که بخشی از آن به دلیل سیاست کشت پاییزه بود و باعث شد ۵۲ درصد تحویل این محصول نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

وی اضافه کرد: تحویل چغندر قند کشت بهاره هم ۱۱ درصد و در مجموع ۲۲ درصد تحویل چغندر امسال بیشتر شده است.

سیف تصریح کرد: کشت پاییزه به دلیل کاهش مصرف آب و تأثیر مهمی در افزایش محصول دارد.

انتهای پیام/  

  • منبع خبر : فارس