سرهنگ حسنوند گفت: بسیج به یک الگوی موفق در جهان تبدیل شده است.

به گزارش بازتاب بروجرد سرهنگ احمد حسنوند در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد اظهار داشت: امروز بسیج به یک بالندگی رسیده که نه تنها در کشور بلکه در جهان حرف برای گفتن دارد و در همه بخش ها خدمات قابل ملاحضه ای را ارائه می کند.

وی با بیان این که بسیج به یک الگوی موفق در جهان است، افزود: بسیج همیشه یاریگر مظلومان و مستضعفان جهان است و در برابر سلطه ایستاده است تا جایی که بسیاری از کشورها به این نتیجه رسیده اند که با تشکیل بسیج می توانند در برابر استکبار بایستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد تصریح کرد: در کشورهای لبنان، عراق و سوریه بسیج تشکیل شده و آنچنان اثرگذار است که دشمن به دنبال تخریب بسیج است.

سرهنگ حسنوند عنوان کرد: در بسیج که یک نهاد مردمی است افراد توانسته اند در همه شرایط بحرانی بهترین یاور مردم باشند، در شرایط سیل و زلزله، کرونا، و هر شرایطی به خوبی نقش خود را ایفا کرده اند.

وی بیان کرد: امروز علاوه بر تلاش نیروی‌های نظامی، وجود نیروهای بسیجی سبب شده تا دشمن جرات هیچ گونه تحرکی نداشته باشد و نه تنها در این عرصه بلکه در همه عرصه ها بسیار موفق عمل کرده اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به محرومیت زدایی بسیج گفت: یکی از رسالت های بسیج، محرومیت زدایی است که در این راستا از سال ۹۸ تاکنون بالغ  بر ۳۱ منزل محرومان در بروجرد ساخته و تحویل داده شده است.

سرهنگ حسنوند عنوان کرد: همچنین بسیج در بحث فعالیت های عمرانی، فرهنگی، پزشکی و درمانی خدماتی را به قشر نیازمند و محروم ارائه داده است.

وی با اشاره به خدمات بسیج در ایام کرونا افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۵۰ هزار بسته معیشتی در بروجرد تهیه و در بین نیازمندان توزیع شده، همچنین برای تسریع در روند واکسیناسیون سه مرکز تجمیعی ایجاد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با تاکید بر احیای واحدهای راکد گفت: با همکاری دادستان ۹ واحد تولیدی غیر فعال در شهرستان به چرخه تولید بازگشتند که با احیای این واحدها جمعی از کارگران مشغول به کار شده اند.

سرهنگ حسنوند با اشاره به برنامه های هفته بسیج گفت: همزمان با هفته بسیج ۱۸۰ عنوان برنامه مختلف برگزار می شود که در این ایام، طرح سند اعتلای بسیج رونمایی خواهد شد که این برنامه نقشه راه ما خواهد بود.

وی بیان کرد: دیدار با امام جمعه، غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از نخبگان بسیجی، اهدای جهیزیه، رزمایش اقتدار گروه های جهادی، توزیع بسته معیشتی، اهدای جهیزیه، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی، برپایی نمایشگاه دستاوردهای بسیج، اجتماع گردانها در مصلی نماز جمعه از دیگر برنامه های هفته بسیج می باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: در زمینه ایجاد اشتغال برای متقاضیان، دو میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد، همچنین دو میلیارد تومان نیز برای لایروبی کانال های آب بر کشاورزی پرداخت گردید.

سرهنگ حسنوند با بیان این که ۳۰ بازرس افتخاری در بازار نظارت دارند افزود: در راستای نظارت و تنظیم بازار در حال حاضر ۳۰ بسیجی به عنوان بازرس افتخاری در کنار دستگاه های ناظر بازار مشارکت می کنند.

وی اظهار داشت: همچنین بسیج و سپاه در راستای ترک اعتیاد و برای جلوگیری از طلاق و ارائه مشاوره لازم خدماتی را به افراد ارائه می دهد که ارائه این خدمات در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر است.

انتهای پیام/