رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: دولت قبل از حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی باید بستر آن را فراهم کند و خرید مردم را افزایش دهد.

به گزارش بازتاب بروجرد ناصر نبی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشکلات ایجاد شده در پی اجرای سیاست ارز ۴٢٠٠ تومانی گفت: دولت نباید همانند گذشته که بدون توجه به نظر کارشناسان این سیاست اجرا شد، آن را به طور ناگهانی و بدون مشورت با صاحب‌نظران حذف کند بلکه باید به تدریج و با برنامه اقدام به حذف دلار ۴٢٠٠ تومانی کند.

وی افزود: دولت ابتدا باید با بسترسازی و آماده کردن زیرساخت‌ها شرایط را برای حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی فراهم کند که یکی از مهم‌ترین اقدامات نیز افزایش قدرت خرید مردم است.

نبی پور تصریح کرد: در صورتی که ارز ۴٢٠٠ تومانی به طور ناگهانی حذف شود مردم قدرت خرید کالاها را نخواهند داشت و این مسأله منجر به زیان گسترده تولیدکنندگان و بحرانی شدن شرایط تولید خواهد شد.

به گفته وی با حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی و تبدیل آن به ارز نیمایی قیمت هر شانه تخم مرغ به ١١٠ تا ١٢٠ هزار تومان می‌رسد بنابراین باید قدرت خرید مردم در اندازه‌ای باشد که بتوانند این کالا را خریداری کنند، همچنین برای تأمین نقدینگی تولیدکنندگان نیز باید تدابیری اندیشیده شود.

  • منبع خبر : مهر