رهبران با اشاره به موضع گیری هوشمندانه ایران در مذاکرات، گفت: هیاهوی رسانه‌ای در موضع گیری منطقی و مقتدرانه تیم مذاکره کننده هسته ای ایران خللی وارد نخواهد کرد.

همایون رهبران در گفت‌و‌گو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهار داشت:به اذعان تحلیلگران غربی، ایران در مذاکرات اخیر وین موفق عمل کرده است، تیم مذاکره ‌کننده هسته‌ای در این دور از مذاکرات توانسته است طرفین خود را متقاعد کند که باید تحریم ها به عنوان اولویت اول مذاکرات حل و فصل گردد.

وی افزود: موضع گیری هوشمندانه میز مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران، این پیام رابه حریف مخابره کرده که ایالات متحده به عنوان مقصر اصلی شکست مذاکرات، مسئول خسارات وارده است.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: هم‌چنین لفاظی‌های رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران نشانگر آن است که معادلات میز مذاکره به نفع این رژیم نبوده و در صدد است که با تهدید علیه تاسیسات هسته ای، به دنبال امتیازگیری میز مذاکره باشد.

 وی تصریح کرد: مذاکرات پیش رو بیانگر این موضوع است که تروئیکای اروپایی با فشار رسانه‌ای و با کمک برخی از عناصر داخلی به دنبال پروژه و تاکتیک مقصر سازی ایران برای شکست مذاکرات است تا بتوانند به جای ارائه پیشنهادات سازنده و حقوقی درصد مقصر جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران در آوردگاه مذاکرات باشند.

رهبران بیان کرد: اکنون غرب بر سر دوراهی احیای برجام واقعی یا عدم توافق قرار گرفته و بهتر است که بازیگران غربی متوجه موضوع باشند که هیاهوی رسانه‌ای در موضع گیری منطقی و مقتدرانه تیم مذاکره کننده هسته ای ایران خللی وارد نخواهد کرد.

انتهای پیام/