شاهوردی با اشاره به محبت حاج قاسم به فرزندان شهدا، گفت: نمایش سرباز در زادگاه «سردار سلیمانی» اجرا می‌شود.

به گزارش بازتاب بروجرد پژمان شاهوردی در گفتگو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهار داشت: امسال جشنواره کشوری سردار آسمانی برگزار می شود که در بخش خیابانی این جشنواره تاکنون ۱۲۰ اثر نمایشی ارسال شده و امسال این جشنواره در کرمان و در کنار قبر مطهر سردار دلها برگزار خواهد شد.

وی افزود: بعد از شهادت حاج قاسم، بنده یک اثر هنری را با عنوان «سرباز» آماده کردم که به دلیل کیفیت و محتوای اثر در تمام جشنواره های کشور به عنوان اثر برتر برگزیده شد، همچنین یک اثر صحنه ای با عنوان (۱:۲۰) دقیقه بامداد آماده کردم و اولین تله تئاتری بود که از رسانه ها پخش شد و کاری بسیار جذاب با محوریت لحظه شهادت حاج قاسم بود که به جشنواره لاله های سرخ نیز راه یافت.

مدیر تئاتر خیابانی جشنواره کشوری سردار آسمانی تصریح کرد: نمایش صحنه ای سرباز در شهر کرمان و در روستایی که زادگاه سردار سلیمانی اجرا شد و بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی، عنوان کرد: لقبی که به حاج قاسم دادند، سردار آسمانی بود، به نظرم انسانی بود که همیشه به دنبال شهادت می گشت و آرزویش پیوستن به یاران شهیدش بود.

شاهوردی با اشاره به مهربانی سردار دلها با فرزندان شهدا، بیان کرد: سردار سلیمانی با همه مردم به خوبی و مهربانی رفتار می کرد اما این رابطه در مورد فرزندان شهدا دو چندان بود به طوری که فرزندان شهدا چنان رابطه گرم و صمیمی با ایشان داشتند که گویی با پدر و بزرگتر خود صحبت می کنند و این محبت سردار سلیمانی با فرزندان شهدا سبب شد تا بنده طی این دو سال در کارهای هنری که برای سردار انجام دادم بتوانم به این بخش ویژه توجه نمایم.

هنرمند بروجردی خاطرنشان کرد: بهترین تصویری از رافت و مهربانی سردار سلیمانی که دیدم این بود که در هنگام اقامه نماز، یکی از فرزندان شهدا شاخه گلی را به حاج قاسم هدیه داد و آنقدر مهربانی و رافت سراپای سردار دلها را فراگرفته بود که فرزندان شهدا چنین رابطه ای با وی داشتند.

انتهای پیام/