فتحی گفت: امسال 42 تیم درمانی به مناطق محروم بروجرد اعزام شدند.

عبدالستار فتحی در گفت و گو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهار داشت: اعزام تیم های درمانی برای ارائه خدمات به مردم مناطق محروم یکی از برنامه های بسیج جامعه پزشکی است که هر ماه چند تیم به مناطق محروم اعزام می شوند.

وی افزود: تیم های درمانی علاوه بر خدمات درمان، خدمات دارویی و مشاوره ای را هم ارائه می دهند که بخشی از اعزام تیم ها در قالب طرح شهید رهنمون است ولی در مجموع از ابتدای سال تاکنون ۴۲ تیم به مناطق محروم اعزام شده اند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی بروجرد تصریح کرد: طی ۱۰ روز گذشته شش تیم درمانی شامل پزشک متخصص و عمومی، تغذیه، روانشناسی و زنان به روستاهای بزازنا، سرنجه، جعفرآباد و بندیزه اعزام شدند و ساکنان این روستاها، خدمات لازم را فرا گرفتند.

فتحی عنوان کرد: تیم های اعزامی به مناطق محروم علاوه بر خدماتی که در این روستاها مانند ویزیت و داروی رایگان ارائه می دهند، در صورتی که بیمار نیاز به ارجاع به فوق تخصص داشته باشند، با هماهنگی های لازم اعزام بیمار را اطلاع می دهند تا اقدامات صورت گیرد.

وی گفت: پزشکان عمومی، متخصص و پرستاران بسیجی زیادی تمایل دارند که در راستای ارائه خدمات به ساکنان مناطق محروم همکاری نمایند.

انتهای پیام/