وزیر کشور گفت: ما هیچ گزارشی از ابتلا به دلیل حضور در کلاس درس نداریم و گزارشاتی که در وزارت بهداشت در این خصوص داشتیم مشکلی در این حوزه نبوده است و اولیا نگران این مسئله نباشند چراکه ابعاد بازگشایی را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش بازتاب بروجرد احمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز(سه شنبه) در حاشیه همایش بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش و در جمع خبرنگاران،‌در پاسخ به سوالی درمورد بازگشایی مدارس گفت: بحث مدارس و آموزش بحث مهمی است که در ستاد ملی کرونا در خصوص آن بحث شد و ارزیابی صورت گرفت. 

وی افزود: در هیچ کشوری آموزش و پرورش تعطیل نشده چون اگر مدارس تعطیل باشند، دانش آموزان از تعلیم و تربیت عقب می مانند و با ارزیابی در سطح بین المللی تصمیم بر این شد که مدارس باز شود و عزیزان در مدارس حضور پیدا کنند و آموزش ها به صورت حضوری پیگیری شود.

وزیر کشور در پاسخ به سوال فارس درمورد اوج‌گیری ابتلا به کرونا و نگرانی اولیای دانش آموزان از حضور فرزندانشان در مدارس، با اشاره به اینکه اگر کمبودی در آموزش هم باشد جبران خواهد شد، اظهار داشت: ما هیچ گزارشی از ابتلا به دلیل حضور در کلاس درس نداریم و گزارشاتی که در وزارت بهداشت در این خصوص داشتیم مشکلی در این حوزه نبوده است و اولیا نگران این مسئله نباشند چراکه ابعاد بازگشایی را بررسی خواهیم کرد. 

وی افزود: از لحاظ واکسیناسیون شرایط خوبی داریم و مدیریت هوشمند اجرا خواهد شد؛ البته پروتکل‌ها و آگاهی‌بخشی بیشتری به دانش آموزان انجام خواهد شد. 

وزیر کشور در عین حال بیان داشت: اگر هر زمان وضعیت تغییر کند براساس نظر ستاد مقابله با کرونا تصمیمات تغییر خواهد کرد ولی حضور دانش آموزان در حال حاضر اختیاری نیست ‌و همه دانش آموزان باید در مدرسه حضور پیدا کنند مگر در موارد خاصی که تصمیم مستقل گرفته خواهد شد. 

وزیر کشور در این‌باره افزود: در بعضی مناطق ممکن است دانش آموزان  دو شیفت شوند و با تعداد کمتر اما اصل بر آموزش حضوری است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس