منعمی فرماندار بروجرد گفت: بانوان محور اصلی خانواده محسوب می شوند.

به گزارش بازتاب بروجرد مجید منعمی در جلسه نشست هم اندیشی بانوان بروجرد با مدیر کل امور بانوان لرستان در استانداری استان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: امام(ره) اهمیت ویژه ای به جایگاه بانوان داشتند و پس از امام(ره)، مقام معظم رهبری نیز همین اهمیت را برای جایگاه بانوان مد نظر دارند، با شروع جریان انقلاب و استمرار آن، نه تنها ذره ی از اهمیت جایگاه بانوان کاسته نشده بلکه این جایگاه به دلیل این که بانوان محور اصلی خانواده محسوب می شوند، اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

وی افزود: نگاه منطبق دولت سیزدهم با امامین انقلاب به اهمیت جایگاه بانوان همان بوده و برخی از بانوان علاوه بر ایفای نقش در خانواده ، در عرصه اجتماع نیز حضور دارند.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: یکی از مهمترین نقش های یک بانوی ایرانی، نقش مادری است، این در حالیست که دشمنان تلاش می کنند تا با هجمه های مختلف این جایگاه را تضعیف کنند اما بانوان ایران در این سالها توانسته اند موفق عمل کنند و علاوه بر وظایف مادری و همسری در حوزه های اجتماعی بدرخشند.

منعمی بیان کرد: برخی تلاش دارند تا تفکراتی را به افکار مردم تزریق کنند مبنی بر این که بانوان نمی توانند در عرصه های مختلف نقش آفرینی نمایند در حالی که با پیروزی انقلاب زمینه برای حضور بانوان فراهم شد.

وی خاطر نشان کرد: در شهرستان بروجرد با کمک سایر مسئولین تلاش می شود تا با جدیت به این سه موضوع پرداخته شود، البته اشتغال بانوان یک فعالیت اثرگذار است.

فرماندار بروجرد گفت: هر اقدام مثبتی اثرگذار است و در این راستا می طلبد که یک همت جمعی داشته باشیم.

در ادامه محمد علی گودرزی معاون فرماندار بروجرد اظهار داشت: نقش بانوان در پیروزی انقلاب بسیار پررنگ و بی بدیل است، بانوان در کنار وظایفی که در خانه بر عهده داشتند، در عرصه اجتماع حضور داشتند تا انقلاب به پیروزی برسد.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با شروع جنگ تحمیلی، باز هم نقش مادران در پشتیبانی از جبهه های جنگ و پرورش فرزندانی که توانستند جنگ را به نفع ایران به پیروزی برسانند، بسیار حائز اهمیت است.

معاون فرماندار بروجرد تصریح کرد: بانوان ایرانی به گونه ای فرزندان خود را تربیت کردند که عاشق شهادت بودند و در دفاع از ارزش‌ها و وطن جان خود را تقدیم نمودند.

گودرزی عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بانوان در   عرصه های مختلف بسیار خوب درخشیدند و در حوزه های علمی، پزشکی، فرهنگی، اجتماعی موفق عمل کرده و در بسیاری از عرصه ها پیشرو بوده اند.

انتهای پیام/