منعمی گفت: دستگاه ها آمادگی لازم برای سفرهای نوروزی را داشته باشند.

به گزارش بازتاب بروجرد مجید منعمی در جلسه ستاد خدمات سفرهای نوروزی که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: به جهت اهمیت سلامت مردم، همه برنامه و سفرهای نوروزی طبق تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در سطح کلان انجام می شود چرا که سلامت مردم از همه چیز مهمتر است.

وی افزود: ستاد سفر تاکنون چیزی را ابلاغ نکرده که سفرها برگزار نشود و یا محدودیت هایی اجرا گردد اما لازم است که هر دستگاهی ساختاری را که نیاز است، بهینه سازی نماید و هراقدامی که لازم است انجام دهد که اگر سفرها انجام شد بتوان بهترین خدمات را ارائه داد.

فرماندار بروجرد با اشاره به آمادگی لازم برای اسکان کاروان های راهیان نور، تصریح کرد: در بروجرد علاوه بر سفرهای گردشگری، این شهرستان محل عبور کاروان های راهیان نور است که باید آمادگی لازم وجود داشته باشد تا خدمات لازم ارائه شود و حتما باید در همه بخش ها و زمینه ها، اطلاع رسانی در راستای هشدارهای بهداشتی و شیوه نامه های بهداشتی مد نظر قرار گیرد.

منعمی با تاکید بر اقداماتی در راستای تکمیل واکسیناسیون کرونا، گفت: برای این مهم می توان تیم هایی را به صورت سیار در ورود شهر مستقر کرد تا افراد تشویق به دریافت دوزهای واکسن کرونا شوند.

وی با تاکید بر همکاری دستگاه ها در مبلمان شهری، افزود: مبلمان شهری وظیفه ذاتی شهرداری است اما سایر دستگاه ها هم نیاز است که همکاری لازم را داشته باشند و کمیته هایی در این راستا تشکیل و جلسات مداوم داشته باشند تا به بهترین شکل بتوان در صورت برقراری سفرها، بهترین خدمات را به مسافران نوروز ارائه داد.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: طی دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا سفرهای نوروزی کمرنگ بوده ولی نباید سبب شود که ارائه خدمات در ایام نوروز کمتر گردد و باید این جلسات مداومت داشته باشد تا بخشی از کار حل شود.

منعمی نظارت را مهمترین برنامه در ایام نوروز برشمرد و گفت: نظارت بحث مهمی است که باید به آن توجه شود و تا زمانی که نظارت نشود کار به نحو مطلوب به نتیجه نمی رسد، حتماد ستاد سفر مربوط به قبل سفر نباشد و در حین سفر هم نظارتها استمرار یابد.

وی بیان کرد: همه دستگاه ها باید امکانات خود را رصد و بررسی نمایند و اگر نقصی وجود دارد برطرف گردد، همچنین لازم است دستگاه های نظارتی بر ساخت و سازها نظارت کنند و با همان جدیت قبل از ایام نوروز، در این ایام تعطیلات هم نظارت هایی صورت گیرد و از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری شود.

فرماندار بروجرد با اشاره به نظارت در قیمت اجناس، خاطر نشان کرد: قیمت گذاری در رضایتمندی مسافران موثر است و اصناف توجیه شوند و در این راستا نظارت بر قیمتها استمرار داشته باشد.

منعمی اظهار داشت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود در صورتی که سفرها برگزار شد آماده پذیرایی را از مسافران داشته باشیم و همه اینها منوط به تصمیم ستاد کروناست اما لازم است همه آمادگی لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/