شاهرودی گفت: 10 دوره کلاس آموزشی برای خبازان بروجرد با هدف ارتقای کیفیت نان برگزار شد.

علی شاهرودی در گفت و گو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهار داشت: برای افزایش کیفیت نان، دوره های آموزشی برای خبازان در نظر گرفته شده که خبازان با دریافت نکات آموزشی بتوانند برای ارتقای کیفیت نان تلاش نمایند.

وی افزود: در همین راستا در سال جاری ۱۰ دوره کلاس آموزشی برگزار شده و خبازان در این کلاسها شرکت کردند که بهتر بتوانند نان با کیفیت را به دست مردم بدهند.

رئیس اداره غله بروجرد با اشاره به کیفیت آرد، تصریح کرد: کیفیت آرد قبل از این که به خبازی ها داده شود، بررسی می شود ولی برخی از نانوایی ها مراحل طی شده برای طبخ نان را به خوبی رعایت نمی کنند و همین سبب می شود که نانها از کیفیت لازم برخوردار نباشند.

بیرانوند عنوان کرد: تعدادی از نانوایی ها از دستگاه هایی استفاده می کنند که به نظر می رسد آموزش های لازم را برای استفاده از آن فرا نگرفته اند و برخی از آنها نان هایی را طبخ می کنند که کیفیت لازم را ندارد.

وی با با بیان این که ۳۷۰ نانوایی در بروجرد وجود دارد گفت: به صورت مستمر از خبازی ها با گشت های مشترک بازدید می شود و در صورت هر گونه تخلف بهداشتی و یا بی توجهی به طبخ نان، تذکرات و اخطارهای لازم داده می شود.

رئیس اداره غله بروجرد با اشاره به تامین کالاهای اساسی، افزود: در سال جاری ۲۴۰ تن شکر در بروجرد توزیع شده و آمادگی برای توزیع برنج هم وجود دارد که پس از تامین، در فروشگاه ها توزیع شود.

انتهای پیام/