جهانی گفت:گفت :شهرستان بروجرد بعنوان پایلوت طرح مسکن اقدام ملی در منطقه‌ی غرب کشور انتخاب شده و در مرحله‌ی خاک‌برداری قرار دارد که هیچ یک از شهرها در کشور هنوز اقدام عملیاتی نکرده‌اند.

به گزارش بازتاب بروجرد علی جهانی اظهار داشت : طی معاهده‌‌ای بین وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار بر این شد ساخت مسکن‌های طرح اقدام ملی در شهرهای با جمعیت بالای ۳۰۰هزار نفر به شرکت‌های تعاونی مسکن متعارف و تاییدشده و در شهرهای زیر ۳۰۰هزار نفر جمعیت به شرکت‌های فنی مهندسی اعطا شود.

سرپرست اداره کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: ده شرکت تعاونی مسکن در اداره تعاون بروجرد ثبت شده که همه‌ی آنها پیش از تصویب این طرح مشکلات ساختاری داشتند.

وی افزود: تمامی این شرکت‌ها را با همت اعضا و پیگیری‌های مستمر به روز کردیم و اعتبارنامه‌های هیئت‌مدیره‌ها و اساسنامه و کارهای دداری آنها طی مدت زمان کوتاهی انجام شد.

جهانی تصریح نمود: حین انجام این امور، یک اتحادیه نیز جهت انجام طرح اقدام ملی به نام اتحادیه آتیه‌ساز تشکیل دادیم. که این اتحادیه قراردادی با مسکن و شهرسازی منعقد کرد و ۳۷هکتار زمین تحویل هیئت‌موسس اتحادیه شد.

سرپرست اداره کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: همزمان با تحویل زمین، انتخابات اتحادیه نیز برگزار گردید و به ثبت رسمی رسید و طبق قرارداد، اراضی به هیئت‌مدیره‌ی اتحادیه تحویل داده شد.

وی بیان کرد: با رسمیت کار اتحادیه آتیه‌ساز طرح اقدام ملی در بروجرد، مناقصه‌ی خاک‌برداری آن برگزار شد و برنده‌ی مناقصه سریعا کار خود را شروع کرد. هم‌اکنون نیز پروژه ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جهانی تصریح کرد: بروجرد بعنوان پایلوت طرح اقدام ملی در غرب کشور نیز انتخاب شده است ، چراکه هیچ یک از شهرها هنوز این طرح را بصورت عملیاتی آغاز نکرده‌اند.

سرپرست اداره کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه پیش‌بینی میکنیم تا اردیبهشت سال آینده زمین جهت شروع عملیات ساخت ساز به ده‌شرکت تعاونی مسکن تحویل شود، ادامه داد: هر تعاونی وظیفه دارد حدود ۲۰۰ واحد مسکونی که ۱۲ بلوک ۴ طبقه همراه با پارکینگ می‌باشد را بسازد.

وی گفت: تلاش ما بر این است که نقاط ضعف مسکن‌مهر در پروژه اقدام ملی برطرف شود و نقاط قوت آن نیز ارتقا یابد. امنیت برای ما یکی از اولویت‌های اصلی است.

جهانی تاکید نمود: بنا داریم جهت رفاه حال مردم عزیز و کسانی که در این منازل ساکن می‌شوند، چندین پروژه رفاهی، آموزشی، درمانی و خدماتی نیز بسازیم تا هم بار ترافیکی داخل شهر کاسته شود، هم ساکنان پروژه اقدام ملی جهت تهیه مایحتاج با زحمت نیفتند.

  • منبع خبر : اداره کار لرستان