کارخانه شیرخشک بروجرد با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

به گزارش بازتاب بروجرد کارخانه شیرخشک بروجرد با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد، این کارخانه در زمینی به وسعت ۱۵ هکتار احداث شده که با سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین، از هلدینگ های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا وارد فاز تولید شده است که زمان آغاز این پروژه از سال ۹۸ بوده که امروز به بهره برداری رسید.

میزان سرمایه گذاری در فاز اول هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال بوده که ارزش کنونی طرح بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال می باشد و میزان اشتغالزایی این کارخانه در فاز اول ۵۰ نفر است.

این کارخانه محصولاتی همچون شیرخشک، پورد آب پنیر و خامه را تولید می کند که حداکثر ظرفیت دریافت شیر در فاز اول ۲۰۰ تن می باشد.این کارخانه روزانه ۱۶ تن و سالانه بالغ بر پنج هزار و ۲۸۰ تن شیر خشک تولید می کند، همچنین میزان تولید خامه در این واحد روزانه ۱۵ تن  و سالانه چهار هزار و ۹۵۰ تن می باشد.

محسن محمدی، مدیر عامل هلدینگ صنایع عمومی تامین در مراسم افتتاح این کارخانه، اظهار داشت: هلدینگ صنایع هم در حوزه دامپروری و کشاورزی و زنجیره مرتبط سرمایه گذاری کرده و امروز زنجیره ارزش هلدینگ را تکمیل می کند.

وی افزود: هم اکنون در این واحد تازه تاسیس شده، درخواست های بسیاری داریم از کشورهای دیگر به دلیل کیفیت بالا برای صادرات محصول که در حال بررسی است.

محمدی گفت: این واحد به دست پرتوان جوانان همین منطقه ایجاد شد و برکاتی را به دنبال دارد که به اشتغال کمک می کند و سودآوری بالایی هم دارد.

وی بیان کرد: هم مسئولیت اجتماعی کار انجام شد و هم در حوزه سودآوری موثر است که این روند به سرعت ادامه دارد و در ادامه این برنامه فازهای بعدی هم در دست بررسی است که با هماهنگی شستا انجام و سودآوری را مضاعف می کند.

انتهای پیام/