عبدالملکی گفت: 74 هزار مجوز کسب و کار طی 37 روز گذشته صادر شد.

به گزارش بازتاب بروجرد حجت اله عبدالملکی ظهر امروز در مراسم افتتاح کارخانه شیرخشک بروجرد اظهار داشت: خدا را شاکرم که در این ایام مبارک در این برنامه برای برداشتن یکی از موانع تولید شهرستان که نامی است و در ادبیات شیعه معاصر همراه با آیت اله بروجردیاست، حضور دارد.

وی افزود: انقلاب از همان ابتدا الگویی مقاومتی بود و اقتصاد مقاومتی متناسب با شرایط، بعد از انقلاب مطرح شد و همان الگویی است که مکتب اقتصادی اسلام را به فعل می رسان که لفظ اقتصاد مقاومتی جاری شد به جهت تاکید مجدد و بازخوانی نظام اقتصادی و همچنین محو موانع که رونق تولید باعث رفاه می شود و باعث پیشرفت اقتصادی و درخشش ایران در جهان نیز می شود که در گام دوم این الگو اهمیت بیشتری پیدا می کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت کار هم در ادبیات گام دوم و در حوزه اقتصاد مقاومتی وظایفی دارد و آنچه به عنوان رویکردهای اساسی در حوزه تولید در نظر گرفتیم یکی رویکرد حداکثر سازی تولید است که منجر به سود هم می شود که این منوط به قیمت گذاری منصفانه است.

عبدالملکی تصریح کرد: در همان آغازین هفته کار بخشنامه کردیم که ظرفیت خالی را نمی پذیریم و در برخی صنایع برای سودآوری، صنایع تولید را کم کرده بودند، احتکار می شد در حالی که این اقدامات برکت را از بین می برد و تا زمانی که مجموعه اقتصاد مقاومتی فعالیت می کند راهبرد ما افزایش تولید است.

وی بیان کرد: راهبرد دوم احداث منفعت هایی در جهت گیری به سمت مناطق محروم است و سومین رویکرد، اهرم کرن سرمایه خودمان برای به فعلیت رساندن سرمایه های بعدی است و مورد دیگر، سیاست استفاده از جوانان نخبه، متخصص و کارآمد در مناطق است که از جوانان بومی که حداکثر بازدهی را ایجاد می کنند و این را در سال آینده ادامه نیز می دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال در وزارتخانه تلاش در زمینه مانع زدایی کردیم که در زمینه بهبود فضای کسب و کار ۶۰۰ مجوز صادر شده، در مشاغل خانگی که ۵۰۹ رشته وجود دارد، فرآیند صدور تسهیل شد و برای ۳۵۰ رشته، مجوز صادر شده است، همچنین در ۱۵۹ رشته بعدی ظرف سه روز مجوز می گیرند و سبب شده است که از ۲۸ بهمن تا ۲۵ اسفند که ۳۷ روز است ۷۴ هزار مجوز صادر شود.

عبدالملکی گفت: این در حالیست که در سال قبل در همین بازه زمانی ۲۶۰۰ مجوز صادر شده و امسال صدور مجوز ۳۰ برابر شده است.

وی بیان کرد: در راستای صدور جوز آموزشگاه ها، ۶ ماه طول می کشید و مجوز فروخته می شد گاهی تا دو میلیارد و امضاهای طلایی و تفکری بود که مجوز ندهیم که این برنامه را اصلاح کردیم که سیستم سه روزه مجوز صادر می کند و از آبان تاکنون پنج هزار مجوز آموزشگاهی صادر شده است.

وی بیان کرد: در راستای پشتیبانی تولید دو هزار میلیارد تومان برای تعاونی ها در نظر گرفته شد و در بحث بازاریابی با ۲۰ کشور تعامل کردیم و هم خطوط کشتیرانی برای تجار که به کشورهای هدف محصول صادر کنند.

انتهای پیام/