به گزارش بازتاب بروجرد محمد علی خسروی مدیر امور برق بروجرد در جلسه شورای اداری، گفت: با توجه به کاهش بارندگی و کاهش ذخیره آب پشت سدها با محدودیت تولید برق مواجه خواهیم بود و برای این که با خاموشی های گسترده مواجه نشویم برنامه هایی تدوین شده و در حال اجرا و ابلاغ است […]

به گزارش بازتاب بروجرد محمد علی خسروی مدیر امور برق بروجرد در جلسه شورای اداری، گفت: با توجه به کاهش بارندگی و کاهش ذخیره آب پشت سدها با محدودیت تولید برق مواجه خواهیم بود و برای این که با خاموشی های گسترده مواجه نشویم برنامه هایی تدوین شده و در حال اجرا و ابلاغ است که بتوانیم از پیک عبور  کنیم.

وی افزود: یکی از برنامه هایی که مد نظر است، مدیریت مصرف در صنایع است که بروجرد از شهرهای صنعتی است که لازم است تعطیلات هفتگی در بین هفته باشد و روز جمعه نیروها سرکار باشند و جابجایی شیفت کاری در اوج بار به انتهای شب منتقل کنند.

مدیر امور برق بروجرد عنوان کرد: در بخش کشاورزی لازم است که کشاورزان در اوج مصرف از شبکه سراسری استفاده نکنند و پارسال دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تشویقی بابت مدیریت مصرف پرداخت شد و امسال این پاداش ها دو برابر می شود و برای بقیه بخش ها از جمله نصب کنتور هوشمند برای ادارات و مشترکان پرمصرف مد نظر است و در صورت عدم رعایت الگوی مصرف، برق آنها قطع می شود.

مدیر امور برق بروجرد خاطر نشان کرد: همه ادارات به فکر تامین برق اضطراری در تابستان باشند تا در تابستان با مشکل همراه نشوند و روز قبل ۴۴ هزار مگاوات در کشور برق مصرف شد که نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش مصرف داشته است.

خسروی با اشاره به تعرفه های جدید برق افزود: الگوی مصرف ۲۰۰ کیلو وات ساعت با تعرفه یارانه ای محاسبه می شود و اگر افزایش یابد به صورت افزایشی نرخ برق محاسبه می شود و با همکاری مشترکان امیدواریم بتوانیم از پیک عبور کنیم.

وی بیان کرد: امور برق ۱۶ میلیارد تومان از ادارات طلب داردکه مسئولان پیگیر وصول مطالبات باشند.

از مرز هشدار عبور کردیم

در ادامه حبیب حدادی مدیر آب و فاضلاب بروجرد اظهارداشت: در بروجرد ۱۱۶ هزار مشترک شهری و ۲۵ هزار مشترک روستایی داریم، همچنین ۳۵ هزار اشتراک فاضلاب وجود دارد که سعی می شود خدمات لازم ارائه گردد.

وی افزود: هفت میلیارد پروژه در شهرستان بروجرد در دستور کار قرار دارد و ۴۰ میلیارد تومان در سفر ریاست جمهوری برای توسعه توسعه شبکه آب و فاضلاب لحاظ شد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب بروجرد با اشاره به کاهش بارندگی ها گفت: میزان بارشها  نسبت به سال قبل ۲۰ میلیمتر کاهش داشته و طبق پیش بینی های صورت گرفته، در بهار امسال بارندگی قابل ملاحضه ای نداریم در واقع با تدوام خشکسالی و کاهش بارندگی مواجه هستیم.

حدادی بیان کرد: از مرزهشدار عبور کردیم و اگر مدیریت مصرف انرژی و آب رعایت نشود وضعیت بحرانی می شود، با توجه به این که کمبود انرژی برق موجب اختلال در ایستگاه های پمپاژ می شود، برای تامین اعتبار آب اقدام شود و برای مقابله با تنش آبی از این ظرفیت استفاده گردد.

وی با اشاره به هجوم کشاورزان غیر بومی افزود: اجازه داده نشود کشاورزان غیر بومی برای کشاورزی وارد مزارع شوند، همچنین لازم است از کشت بی رویه محصولات آبی خودداری شود و توسعه فضای سبز متوقف شود که با رعایت وضعیت آب بتوانیم تابستان را سپری کنیم.

ضرورت مدیریت مصرف آب

مجید منعمی فرماندار بروجرد نیز در این جلسه گفت: هماهنگی بین ادارات یکی از ملزومات می باشد که این کار باعث کاهش هزینه و پیشرفت در برنامه ها می شود.

وی افزود: مدیراندر حد توان خود اعلام برنامه نمایند و برنامه های خود را به گونه ای اعلام کنند که می توانند از عهده آنها بربیاند.

فرماندار بروجرد با اشاره به مطالبات ادارات بیان کرد: با توجه به بدهکاری برخی از ادارات به دستگاه های خدمات رسان، ضروری است تا این ادارات بدهی خود را پرداخت نمایند تا عدم این پرداخت منجر به قطع خدمات نگردد.

منعمی به کمبود آب اشاره کرد و افزود: کمبود آب و مشکل کاهش تولید برق در کل جامعه است و مدیریت مصرف انرژی در این ایام گرم سال ضروری است که ضرورت رعایت مدیریت مصرف باید از طریق رسانه ها و همه افرادی که می توانند این مهم را بازگو نمایندف اصورت گیرد.

وی تصریح کرد: رسانه ها در این زمینه وظیفه مهمی بر عهده دارند و مطالبه گری نمایند که لازم است خدمات نظام را به بهترین شکل اعلام نمایند که اگر همه در راستای وظایف خود تلاش کنند در واقع می توان شاهد تحول در ساختار و محتواها شد.

فرماندار بروجرد فضاسازی در مناسبتها را ضروری برشمرد و گفت: به نظر می رسد آنگونه که باید فضاسازی در محیط ادارات صورت نمی گیرد در حالی که این مهم ضروری است و همه ادارات ملزم به رعایت آن هستند.