آئینی گفت:5200 میلیارد تومان تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده پرداخت می شود.

به گزارش بازتاب بروجرد، محمد آئینی در سفر به بروجرد و بازدید از بافت های فرسوده این شهر اظهار داشت: بیشترین بافت فرسوده استان لرستان در بروجرد وجود دارد و نیازمند توجه است و تلاش های خوبی انجام شده است، البته بهسازی معابر در سکونتگاه های غیر رسمی شرایط مطلوبی ندارند و اکثرا خاکی است و طی سه ساله این معابر آسفالت می شوند.

وی با اشاره به پروژه امامزاده جعفر(ع) گفت: این از پروژه های فرهنگی است که باید به آن توجه شود و طرح مورد نظر بازنگری گردد.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: در سطح استان شاهد تعداد زیادی بنای ناپایدار هستیم که در بروجرد ۱۴ هزار بنای ناپایدار داریم که باید پایدار و نوسازی شوند که مردم در شرایط خوبی زندگی کنند، در همین راستا سرمایه گذاران به کمک بیایند که نوسازی ها انجام شود و برای جابجایی ساکنین این منازل ۴۵ میلیون تومان وام ودیعه پرداخت می شود.

آئینی گفت: سهمیه اول که ابلاغ شده طی دو ماه اخیر ۱۵ هزار واحد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند و در بروجرد تنها ۳۰ واحد مععرفی شده اند و این در حالیست که در بروجرد ۳۵۰ میلیون تسهیلات پرداخت می شود.

وی بیان کرد: در برنامه امسال ۱۵۰ هزار واحد امسال برای نوسازی و بهسازی حمایت می شود، این در حالیست که برای امسال ۱۴۷ میلیارد تومان برای سکونتگاه های غیر رسمی و ۱۰۹ میلیارد تومان هم برای خدمات رسانی به بافت های فرسوده در نظر گرفته شده که در مجموع ۲۵۰ میلیارد تومان در نظر اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: در برخی از این مناطق، شرایط از روستا بدتر است و می توان از همه ظرفیت ها برای نوسازی بافتها استفاده کرد، برای سرمایه گذاران نیاز است که بسته های تشویقی در نظر گرفته شود و علاوه بر آن نیزاقداماتی صورت گیرد که این افراد معطل بروکراسی اداری نشوند و پروانه ساخت و ساز سریعا برای آنها صادر شود.

آئینی اظهار داشت: پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی ۱۷ هزار و ۳۳۳ واحد مسکونی در نظر گرفته شده که ۱۵ هزار واحد به بانک معرفی شده اند.

وی بیان کرد: تمامی اقداماتی که برای طرح ملی مسکن در نظر گرفته شده است، برای بافت های فرسوده هم در نظر گرفته شده که امسال برای بروجرد برش سهمیه هزار و ۲۰۰ واحدی دیده شده است.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خاطر نشان کرد: طرحی به نام طرح توسعه اجتماع محور محلات در کشور شکل گرفته که دستگاه های حمایتی در راستای اجرای این طرح همکاری دارند، این طرح در دو هزار و ۲۰۰ محله اجرا و در استان لرستان که ۶۲ محله وجود دارد، می توانند در حوزه های مختلف خدماتی را ارائه دهند.

آئینی افزود: امسال ۴۰ هزار تن قیر با هزینه ۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که برای بروجرد ۲۵۰ تن در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/