قادری از ایجاد اشتغال برای مددجو در سال جاری خبر داد و گفت: برنامه هایی را برای توانمندسازی در نظر داریم که 100 هزار اشتغال پایدار را برای جامعه هدف امسال ایجاد کنیم.

به گزارش بازتاب بروجرد، علی محمد قادری شامگاه پنج شنبه در بازدید از مراکز توانبخشی بروجرد اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران، برگرفته از رشادت خانواده شهداست و سازمان بهزیستی، یک سازمان امدادی، اورژانسی و حمایتی است که بیش از ۴۰ سال است خدمات می دهد و در حال حاضر هفت میلیون نفر تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

وی افزود: درهای سازمان بهزیستی به روی گروه های متخصص جهادی باز شده و از این به بعد موظف هستیم از ظرفیت گروه های جهادی برای خدمت به جامعه هدف استفاده نماییم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر معلول جسمی، حرکتی، نابینا و ناشنوا تحت پوشش قرار دارند که خدمات مورد نیاز به آنها ارائه می شود.

قادری از ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ هزار مددجو در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: در سال جدید براساس گشایشی که در بودجه سازمان ایجاد شده، بودجه امسال را به صورت برنامه محور پیش می بریم و برنامه هایی را برای توانمندسازی در نظر داریم که ۱۰۰ هزار اشتغال پایدار را برای جامعه هدف امسال ایجاد کنیم و این تکلیف ماست که درصدی از اشتغال سال گذشته ضریب داده شود که حدود ۷۰ هزار نفر می باشند.

وی با اشاره به مسکن مددجویان، خاطرنشان کرد: بهزیستی یکی سازمان پیشرو است و تلاش شده در برنامه های متنوع با همکاری سایر دستگاه ها سرپناهی برای مددجویان ایجاد کند که طی چند سال گذشته ۱۶۰ هزار واحد به مددجویان تحویل داده شده و در گام بعدی در دولت مردمی، تفاهم نامه ای بین بهزیستی و وزارت راه منعقد شده که ۱۶۰ هزار واحد ساخته شود که از این تعداد ۱۲۰ هزار واحد شهری و ۴۰ هزار واحد روستایی می باشد و ۶۰ هزار نفر از جامعه هدف ما ثبت نام کردند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: از تبصره ۱۶ که یک جهش خوبی را با اهتمامی که نمایندگان داشتند، ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان قرار می گیرد که اشتغال پایدار ایجاد شود.

انتهای پیام/