جهانبخش گفت: 150 گروه جهادی به مناطق محروم بروجرد اعزام شدند.

به گزارش بازتاب بروجرد سرهنگ احمد حسنوند در مراسم رزمایش جهادگران فاطمی، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عرصه برای محرومیت زدایی و خدمت به مردم مهیا شد و جهادگران با همه تلاش در این عرصه گام برداشته اند که مهمترین هدف این افراد، محرومیت زدایی در مناطق محروم و زدودن غبار محرومیت و فقر بوده است.

وی افزود: جهاد سازندگی در هشت سال دوران دفاع مقدس کارهای بزرگی انجام داد اما در سال ۷۹ بنا به دستور مقام معظم رهبری بسیج سازندگی با هدف خدمت رسانی شکل گرفت و کار این نهاد با کمک جوانان مومن و انقلابی شروع شد که طی این سالها در عرصه های محرومیت زدایی، کمک به مردم در هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی تلاش های شایانی انجام داده اند.

فرمانده سپاه بروجرد تصریح کرد: در سیل خوزستان و لرستان پنج هزار و ۳۰۰ گروه جهادی برای کمک به سیل زدگان شرکت کردند و برداشتن بخشی از بار مشکلات از دوش محرومان و آسیب دیدگان حوادث سیل و زلزله، مهمترین هدف این جوانان بوده است.

حسنوند گفت: در هر جایی که مشکل بوده است، گروه های جهادی برای حل مشکلات شتافتند و هر جایی که گروه های جهادی باشد، کار پیش می رود و به نتیجه می رسد به طوری که با شیوع کرونا و آغاز رزمایش کمک های مومنانه، جهادگران سنگ تمام گذاشتند و به الگوی بسیار موفقی برای کمک به آسیب دیدگان و نیازمندان تبدیل شد.

وی بیان کرد: در واقع بن بست ها توسط این گروه ها شکسته می شود چرا که در حوزه واکسیناسیون نیز، سه مرکز تجمیعی ایجاد شد و اقدامات موثری برای شهروندان صورت گرفت که همه اقدامات جهادگران، سبب رویش امید در دل مردم می شود.

فرمانده سپاه بروجرد با اشاره به اقدامات عمرانی بسیج سازندگی افزود: در سال گذشته ۱۶ باب منزل محرومان مرمت و تعمیر شد، همچنین احداث پنج پایگاه مقاومت، آبرسانی به چهار روستای بروجرد، احداث کانال آب بر کشاورزی در منطقه ورکوه، احداث ۱۱ منزل مسکونی مددجویان کمیته امداد، لوله گذاری آب کشاورزی، احداث دو منزل محرومان فاقد پوشش حمایتی انجام شده است.

حسنوند اظهار داشت: توزیع ۱۰۰ هزار بسته معیشتی، توزیع چهار هزار و ۷۰۰ بسته لوازم التحریر، اهدای ۷۰ سری جهیزیه، ۲۱۸ هزار پرس غذای گرم، آزادی ۱۲ زندانی، راه اندازی ۹ صندوق قرض الحسنه و چهار تعاونی اشتغالزا، کمک به ایجاد اشتغال هزار و ۴۰۰ نفر با ایجاد کارگاه های اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید، مرمت ۱۳ مسجد و حسینیه، احداث هفت دهنه پل روستایی از دیگر اقدامات انجام شده بسیج سازندگی در سال گذشته بوده است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز احداث سه کیلومتر کانال آب بر کشاورزی، احداث سه استخر ذخیره آب کشاورزی و احداث یک مسجد در منطقه ورکوه انجام شده است.

فرمانده سپاه بروجرد با اشاره به اعزام ۱۵۰ گروه جهادی در رزمایش جهادگران گفت: این گروه ها از امروز تا ۲۶ اردیبهشت ماه در عرصه های مختلف از جمله تعمیر و بازسازی منازل محرومان، لایروبی نهرهای کشاورزی، احداث کانال کشاورزی، وزیت و درمان رایگان بیماران، کمک مومنانه، و سایر خدمات انجام می شود.

فرمانده سپاه بروجرد یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر چهار میلیارد تومان کمک مومنانه در بروجرد در بین نیازمندان توزیع شده است.

انتهای پیام/