حجت الاسلام حسینی گفت: کنگره 68 شهید دانش آموز در بروجرد برگزار می شود.

به گزارش بازتاب بروجرد، حجت الاسلام سید علی حسینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس طی یک بمباران در شهرستان بروجرد، ۶۸ نفر از دانش آموزان به شهادت رسیدند که در این راستا برنامه ریزی های لازم برای برگزاری کنگره ۶۸ شهید دانش آموز انجام شده که این کنگره در شان شهدا برگزار گردد.

وی افزود: این کنگره قرار است که در ۲۰ دیماه برگزار شود و لازم است با همکاری دستگاه ها، تسریع در روند برنامه ریزی و کارها صورت گیرد تا بتوان یک برنامه فرهنگی بسیار موفقی را در بروجرد اجرا کرد.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: با توجه به این که تا زمان برگزاری این کنگره هفت ماه باقیمانده لذا می طلبد جلسات مختلفی برای هماهنگی بیشتر دستگاه ها صورت گیرد تا شاهد یک کنگره بسیار خوبی باشیم.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر جهاد تبیین، خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بر جهاد تبیین تاکید ویژه ای دارند و امروز که دولت سیزدهم اقدام به اجرای طرح بزرگ اقتصادی نموده است، می طلبد جهاد تبیین و آگاهی بخشی صورت گیرد و با همراهی دولت شاهد اثرات مثبت این طرح بود.

در ادامه احسان یاوری رئیس دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) گفت: برای برگزاری کنگره ۶۸ شهید دانش آموز بروجرد، کنگره علمی با عنوان” کودک و جنگ” راه اندازی می شود  که در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و بین المللی به ان پرداخته می شود.

وی بیان کرد: همچنین قرار است مستند سازی همین کنگره تا اواخر تابستان به اتمام برسد و هم اکنون این کار در دست کار قرار دارد البته همه تلاشها بر این است که امسال این کنگره به صورت ملی و از سال های بعد به صورت بین المللی انجام گردد.

انتهای پیام/