حجت الاسلام حسینی گفت:۱۵ خرداد قیام سرنوشت سازی در حمایت از حرکت امام (ره) بود.

به گزارش بازتاب بروجرد حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه بروجرد با اشاره به سالروز ارتحال امام(ره) اظهار داشت: رحلت امام(ره) در ۱۴ خرداد سبب شد تا همه ملت های مسلمان عزادار شوند و محبوبیت شخصیت امام(ره) در بین مردم به گونه ای بود که در تشییع جنازه ایشان شاهد جمعیت بی نظیری از مردم بودیم که در غم رحلت امام(ره) بر سر و زینه می زدند.

وی افزود: بعد از رحلت امام(ره)، دشمنان توطئه هایی در سر داشتند اما مقام معظم رهبری به عنوان رهبر انتخاب شد و در این سالها در مسیر ترسیم شده، انقلاب به جلو حرکت می کند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به قیام ۱۵ خرداد گفت: در این قیام سرنوشت ساز، مردم در راستای حمایت از امام(ره) ایستادند به طوری که کفن پوش به صحنه آمدند و رژیم ستمشاهی متوجه شد که ایستادن در برابر امامی که پشتوانه مردمی دارد کار ساده ای نیست.

حجت الاسلام حسینی به پیشرفت روز ایران اشاره کرد و افزود: طی این سالها ایران در عرصه های مختلف بسیار پیشرفت داشته و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان بی نظیر است.

وی با بیان این که ایران در جریان مذاکرات، موضع قدرت را در دستور کار دارد، گفت: غرب به دنبال زورگویی و امتیازگیری است اما ایران اسلامی محکم ایستاده و همین ایستادگی دشمن را تضعیف می کند چرا که امروز استکبار ضعیف تر از هر زمانی است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به جراحی اقتصادی، خاطر نشان کرد: پرداخت یارانه ها برای چهار قلم کالایی که اعلام شده مناسب است اما برخی از این فرصت سواستفاده کرده و قیمت همه کالاها را بالا برده اند که لازم است نظارتها بیشتر شود و برای کنترل بازار می طلبد نیروهای بسیج هم همکاری کنند.