زلقی گفت: 3 هزار میلیارد تومان مصوبه سفر ریاست جمهوری برای کشت گلخانه ای لحاظ شد.

به گزارش بازتاب بروجرد فرزاد زلقی در جلسه احداث شهرک گلخانه ای شهید بروجردی که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: شرکت شهرک های گلخانه ای در سال ۹۲ تشکیل و در کل کشور ۴۰ هزار هکتار برای شهرک های گلخانه ای تملک شده که ۳۰۰ شهرک گلخانه ای در این اراضی احداث شود.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری برای شهرک های گلخانه ای ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است که ۱۰ هزار هکتار واگذار شده و کار مطالعاتی ۳۸ هزار هکتار دیگر نیز انجام شده و خدمات رسانی به این حوزه می تواند سبب جهش در حوزه توسعه گلخانه ها گردد.

عضو هیات مدیره شرکت شهرک های گلخانه ای کشور تصریح کرد: دولت سیزدهم اهتمام ویژه ای برای توسعه کشت گلخانه ای دارد و تاکنون تمام سفرهای استانی، اولین پروژه برای توسعه زیرساختی کشاورزی بوده به طوری که در سطح کشور سه هزار میلیارد تومان مصوبه سفر هیات دولت داریم که بخشی از آن تخصیص یافته است.

زلقی عنوان کرد: با توجه به بحران های آب و خشکسالی که وجود دارد باید به سمت کشاورزی متراکم حرکت کنیم و باید توسعه کشت گلخانه ای را در دستور کار قرار دهیم چرا که این نوع کشت بهره وری بالا و میزان کمتری آب نیاز دارد.

وی بیان کرد: استان لرستان شهرک های خوبی نسبت به سایر استانها دارد و در سرمایه گذاری ضعیف است و باید سرمایه گذاری در این حوزه افزایش یابد که برای شهرک های گلخانه ای شهید بروجردی ۱۵ میلیارد تومان برای زیر ساختها و دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم برای حفر چاه در نظر گرفته شده است.

عضو هیات مدیره شرکت شهرک های گلخانه ای کشور گفت: به ازای هر هکتار کشت گلخانه ای ۱۲ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد و تلاش می شود تا پایان چهار ساله دولت سیزدهم، ۴۰ هزار هکتار به بهره برداری برسند.

زلقی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰۹ شهرک گلخانه ای در کشور در دست ساخت قرار دارد که زیر ساختهای آن در حال انجام است و ۴۵۰ میلیارد تومان از بودجه دولتی و دو هزار میلیارد تومان هم از سفرهای استانی در مجموع دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه های در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/