المان تُنگ ورشو در بروجرد فرو ریخت.

به گزارش بازتاب بروجرد، طراحی و ساخت المان های شهری از موضوعاتی است که در حیطه وظایف شهرداری است، المان هایی که با توجه به نام میدان طراحی می شوند که در بیشتر موارد این المان ها برگرفته از فرهنگ همان منطقه است.

ورشو با نام بروجرد عجین شده، همان هنری سنتی و قدیمی که ثبت ملی شده و اشیایی زیبا با هنر دست هنرمندان این خطه خلق می شوند که این روزها به عنوان زینت در منازل از آنها استفاده می شود.

از همین رو چندی پیش در میدان قیام بروجرد، مردی که مشغول قلم زنی روی ورشو بود ساخته و رونمایی شد اما در میدان امام حسن(ع) بروجرد المانی از یک تُنگ ورشو ساخته شده که امروز پوسته بیرونی و سیمانی این المان فرو ریخت.

اگرچه خوشبختانه این ریزی مصدومی را به دنبال نداشت اما نشان داد که خشت اول برای ساخت این المان کج بوده کعه امروز پس از مدتها فرو ریخته است، این پروژه سال ۹۹ آغاز شد ولی به نظر می رسد که عزمی جدی برای ساخت یک المان محکم و اساسی از ابتدا در پیش نبوده که اینگونه در میانه راه پروژه سقوط کرد.

حالا شهردار بروجرد بعد از این حادثه، رئیس اداره زیباسازی شهرداری بروجرد را عزل کرد.

یحیی عیدی بیرانوند گفت: با اینکه کار طراحی و اجرای این پروژه در سال ۹۹ و قبل از حضور اینجانب در شهرداری بروجرد صورت گرفته ولی به حکم وظیفه از تک تک مردم نجیب بروجرد به خصوص اهالی محترم منطقه لرآباد عذرخواهی می نمایم.

وی افزود: متاسفانه در سنوات گذشته مطالعات و محاسبات علمی در خصوص اجرای المان فوق صورت نپذیرفته و این مهم منجر به فرو ریختن پوسته بیرونی المان قبل از تکمیل آن شده است.

عیدی بیرانوند گفت: تمام کسانی که در سنوات گذشته وحتی قبل از تصدی اینجانب در این پروژه به نحوی دخالت داشته اند، اعم از طراح، مجری، پیمانکار، ناظران و … به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

شهردار بروجرد خاطر نشان کرد: شهرداری همه توان خود را در راستای برخورد با مقصرین این حادثه و جبران خسارت به اموال عمومی به کار خواهد گرفت و در آینده ای نزدیک با طراحی دقیق، حساب شده و اصولی، جبران خسارت پیش آمده برای اهالی نجیب منطقه لرآباد را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

انتهای پیام/