بوالحسنی گفت: طی یک سال گذشته 65 هزار فقره پرونده وارد دستگاه قضا شده که این آمار با توجه به جمعیت شهرستان بروجرد، زیاد بوده و بین 10 تا 20 درصد ورودی پرونده ها افزایش یافته است.

به گزارش بازتاب بروجرد حمیدرضا بوالحسنی در دیدار با امام جمعه بروجرد که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار داشت: طی یک سال گذشته ۶۵ هزار فقره پرونده وارد دستگاه قضا شده که از این تعداد ۴۵ هزار پرونده در حوزه دادسرا و دادگاه و ۲۰ هزار پرونده توسط شورای حل اختلاف بررسی شده است که این آمار با توجه به جمعیت شهرستان بروجرد، زیاد است و بین ۱۰ تا ۲۰ درصد ورودی پرونده ها افزایش یافته است.

وی افزود: بیشترین پرونده های ارجاعی به دستگاه قضا، سرقت است و در بحث دعاوی خانوادگی، طلاق بیشترین پرونده ها را تشکیل داده است البته توهین و تهدید از دیگر پرونده هایی است که نرخ بالایی دارد.

رئیس دادگستری بروجرد تصریح کرد: طی یک سال گذشته در شهرستان بروجرد دو هزار و ۲۲۵ فقره ازدواج ثبت شده ولی میزان طلاقها نگران کننده است که باید با همکاری و همفکری برای این موضوع، چاره اندیشی شود.

بوالحسنی عنوان کرد: ورودی پرونده ها در بروجرد در مرز هشدار قرار دارد که لازم است آگاهی بخشی صورت گیرد و یکی دیگر از موضوعات بحث کلاهبرداری است که می طلبد شهروندان نسبت به پیام های جعلی دقت کنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

وی با اشاره به تلاش های خیران در امر آزادسازی زندانیان، گفت: طی یک سال گذشته با همکاری خیران ۱۲ زندانی آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند ولی صلح و سازش در شهرستان پایین بوده که لازم است خیران در این زمینه هم پای کار باشند و در مجموع از ۲۰ هزار پرونده شورای حل اختلاف، شش هزار پرونده به صلح و سازش ختم شده است.

رئیس دادگستری بروجرد با تاکید بر موضوع مهم صدور اسناد، افزود: طی یک سال گذشته در شهرستان بروجرد ۱۴ هزار و ۸۵۸ فقره سند صادر شده که با توجه به جمعیت شهرستان، این نرخ کم بوده و نداشتن سند مشکلاتی را در مراحل بعدی ایجاد می کند.

انتهای پیام/