رهبران نوشت: مدعیان حقوق بشر، مسببین بزرگترین جنایتهای ضد بشری هستند که در جای جای دنیا برای تامین منافع خود دست به هر جنایتی زده اند.

به گزارش بازتاب بروجرد، در هفتم تیرماه ۱۳۶۰  آیت الله سیدمحمد حسینی بهشتی، رییس وقت دیوان عالی کشور و بیش از ۷۰ نفر از مقامات و چهره های برجسته سیاسی از جمله چهار وزیر، چند معاون وزیر، ۲۷ نماینده مجلس و جمعی از اعضای حزب جمهوری اسلامی در جریان انفجار مقر اصلی این حزب به شهادت رسیدند.

این واقعه را باید هم به لحاظ کیفی و هم کمی یکی از بزرگ‌ترین حوادث تروریستی تاریخ کشورمان دانست که ملت و امام امت (ره) را به سوگ نشاند اما این حادثه تلخ درس‌ها و عبرت‌های زیادی برای آینده کشور، به‌ویژه شرایط کنونی کشور داشت.

حادثه تلخ هفت تیر نشان داد که هرگاه ملت ایران با شناسایی عوامل نفوذی دشمن مانع از دستیابی آن‌ها به اهدافشان شوند، باید هزینه آن را بپردازند، شهید بهشتی و یارانش با خون خود پیشتازی مسئولان در این مسیر را امضا کردند.

شهید بهشتی و برخی از همرزمانش مانند شهید دیالمه از پیشگامان جهاد تبیین بودند. سخنرانی‌های شفاف و مناظره‌های تلویزیونی وی حقایق بسیاری را برای جوانان روشن می‌ساخت، اما شهید بهشتی در این راه با خون خود بسیاری از مردم و جوانان را بیدار کرد و حقایق زیادی از جمله از اتهامات ناروایی که به منظور ترور شخصیتی وی ترویج می‌شد، پرده برداشت؛ لذا با اعتقاد کامل می‌گفت: «بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شود.

پیام مهم دیگر  واقعه هفت تیر برای نسل امروز که به مدد فضای رها شده مجازی در معرض شنیدن تهمت‌های ناروای بسیاری هستند، این است که بین حقیقت و آنچه دشمن تبلیغ می‌کند، فاصله زیادی وجود دارد.

حادثه هفت تیر به مدافعان انقلاب اسلامی و همه مسئولان کشور این پیام را داد که برای دفاع از نظام اسلامی هم باید آبرو داد و هم جان. آنکه آبرو داد آبرومند شد و آنکه جان داد جاودانه شد. چنانکه امروز بهشتی عزیز هم آبرومند است و جاویدان.

درپایان روی سخن بامدعیان حقوق بشری است، در حالی که مسببین این حادثه که توسط سازمان منافقین و اتاق فکر سرویس های جاسوسی امریکا وهم پیمانان آنها صورت پذیرفت باوقاحت هرچه تمام مورد حمایت تمام قد نهادهای به اصطلاح حقوق بشری قرار می گیرد و در مقابل چهره جمهوری اسلامی ایران که بزرگترین قربانی حقوق بشری است به عنوان ناقض حقوق بشر مورد تخریب امپراتوری رسانه ای دشمن قرار می گیرد.

همایون رهبران، تحلیلگر سیاسی