حجت الاسلام پیریایی گفت:سخت گرفتن در زندگی و رفاه طلبی افراطی سبب افزایش سن ازدواج می شود.

حجت الاسلام محمد پیریایی در گفت و گو با خبرنگار بازتاب بروجرد، اظهار داشت: ماه ذی الحجه مصادف است با سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س)، ایام عید قربان و غدیر که این ایام بسیار پربرکت است.

وی با اشاره به ازدواج آسان، افزود: آنچه در ازدواج مهم است، خود ازدواج است اما متاسفانه براساس برخی از برداشت ها و یا چشم و هم چشمی ها سبب می شود تا این ازدواج به تاخیر بیفتد در حالی که باید ازدواج را آسان گرفت تا جوانان بتوانند زندگی مشترک را آغاز نمایند.

کارشناس دینی تصریح کرد: اسلام تاکید و سفارش زیادی به ازدواج آسان دارد و بهترین کار این است که با کمترین هزینه بتوان زندگی مشترک را آغاز کردچرا که سخت گرفتن در زندگی و رفاه طلبی افراطی سبب می شود تا سن ازدواج افزایش یابد.

حجت الاسلام پیریایی گفت: این که برخی از جوانان تصور می کنند زندگی همیشه بدون مشکل است، درست نیست چرا که در زندگی واقعی مشکلات در کنار خوشی ها قرار دارد اما مهم این است که با گذشت، فداکاری و صبر بتوان این مشکلات را حل کرد.

وی با بیان این که اصل و اساس زندگی، تفاهم، اخلاق  و دین مداری است افزود: خانواده ها باید در نظر داشته باشند اگر جوانی با اخلاق، با اصالت، اهل کار و با ایمان باشد قطعا می تواند مرد موفقی باشد و با دارا بودن این شرایط نباید به دنبال جزئیات دیگر بود.

کارشناس دینی با اشاره به سبک زندگی اسلامی خاطر نشان کرد: زوج ها بهتر است از زندگی امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) الگو بگیرند و با مولفه های گذشت و اخلاق برای یک زندگی توام با محبت که منجر به دوام و قوام زندگی می شود، اقدام نمایند.

انتهای پیام/