زیویار با اشاره به این که دانش بنیان‌ها، فرصتی برای رشد هستند، گفت: بهره گیری از ظرفیت دانشگاه برای حل مشکلات ضروری است.

به گزارش بازتاب بروجرد، فرهاد زیویار در دیدار با اعضای هیات علمی دانشگاه آیت‌الله بروجردی اظهار داشت: دانشگاه مکانی مقدس و خدمت کردن در این فضا، افتخاری است که نصیب اساتید شده است.

وی افزود: امروزه صرفا کار دانشگاه، تولید علم نیست و غیر از این، باید براساس نیازهای جامعه اقداماتی صورت گیرد تا در بخش های مختلف بتواند اثرگذار باشد.

استاندار لرستان عنوان کرد: باید نخبگان را در نظر داشت و با حمایت از آنها می توان در راستای حل مشکلات استفاده کرد، یک دهه است رهبری بر تولید و اقتصاد تاکید ویژه ای دارند که اجرا و تحقق آن منوط به رضایت مردم می شود و امسال دانش بنیان هم به شعار سال اضافه شد که مسئولیت را دو چندان می کند و زمانی دانش در کنار رسیدگی به مباحث قرار می گیرد، هدف اصلی تسریع می شود.

وی تصریح کرد: عمده تولیدات دانشگاه ها پایان نامه ها است و بخشی آموزشی است که وارد جامعه می شود، اما باید نسبت به حل مسائل کشور طرح جامع در نطر گرفت تا این ظرفیت ها منجر به هم افزایی شود لذا رهبری در شعار امسال، وظایف دانشگاه ها را مشخص کردند پس نباید عمده تولیدات دانشگاه در قفسه های کتاب باشد بلکه باید از ایبن دانش در جهت رفع مشکلات هم استفاده کرد.

زیویار گفت: برخی از واحدهای تولیدی که مشکل دارند، نگاهشان به اعتبارات است در حالی که می توان بخشی از مشکلات را با استفاده از ظرفیت دانشگاه حل کرد، دولت قبل نگاهش به بسیاری مسائل متفاوت بود اما امروز دولت با چند صدهزار میلیارد بدهی دولت مواجه شده و عزمی جدی برای حل مشکلات و استفاده از ظرفیتها وجود دارد.

استاندار لرستان بیان کرد: باید از ظرفیت دانش بنیان ها به بهترین شکل بهره برد و امکاناتی داریم که می توان ماندگاری اساتید را در دانشگاه ها انجام داد و پیگیری هایی برای مسکن هیات علمی دانشگاه نیز انجام می شود.

وی با اشاره به مشکلات خوابگاه گفت: خوابگاه هم محیطی برای تربیت دانشجو است که می توان بستری فراهم کرد که بهترین استفاده را داشت.

زیویار با اشاره به پیوند صنعت و دانشگاه افزود: باید زمینه بررسی مشکلات در واحدها توسط دانشگاه انجام شود و موضوعی تحقیقی است و باید از قفسه های کتاب خارج و وارد کار شود که در این میان می توان از تجربه استان های موفق استفاده کرد.

انتهای پیام/